تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

جاذبه های توریستی وورارل برگ – اتریش

۵ خرداد ۱۳۹۶
جاذبه های توریستی وورارل برگ – اتریش

راهنمای کامل بهترین کارهایی که می شود در وورارل برگ انجام داد؛ از جمله منظره های زیبای منطقه، روستاهای شبیه تابلوی نقاشی، بزرگ ترین موزه مجموعه رولزرویس جهان.
۱-فاندر (Pfänder)
بحث که بر سر منظره های چشم نواز باشد، فنادر را نمی شود دست کم رفت. این کوه برفراز برگنز در انتهای شرقی دریاچه کونستانس (Constance)، یکی از زیباترین گستره های آبی اروپا قرار دارد. رسیدن به آن بالا، نیمی از لذتش است. می توانید سوار تله کابین فاندربان (Pfänderbahn)شوید که تا بندر پنج دقیقه پیاده راه است؛ شش دقیقه بعد، در ارتفاع ۱۰۶۴ متری خواهید بود. منظره های آن، اتریش، آلمان، لیختن اشتاین و سوئیس را در بر می گیرد. می گویند می شود ۲۴۰ قله را دید. کارهای دیگری هم می شود کرد. کودکان عاشق پارک حیات وحش آلپی و بزکوهی، گوسفند کوهی، گراز وحشی و گوزن قرمز هستند. مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری هم هست و سه رستوران دارد که غذا، نوشیدنی و دید جهان بین دارد؛ یکی به اسم برگهاوس (Berghaus) فاندر (با سلف سرویس و تراس آفتابگیر)؛ یکی فاندردول (Pfänderdohle) (با غذاهای روستایی)؛ و دیگری فاندر اشپیتز (Pfänderspitze) (با مکان دنج، و با سایه بان های ژله ای تراس). می توانید با تله کابین به برگنز برگردید یا از مسیر معین ولی شیب دار پیاده بروید.
نشانی: تله کابین فاندربان: شماره ۴ اشتاین بروخ گاس (Steinbruchgasse)؛ ۶۹۰۰ برگنز
شماره تماس: ۰۰ ۴۳ ۵۵۷ ۴۴۲ ۱۶۰۰ ؛ نشانی اینترنتی: pfaenderbahn.at/en
نحوه ی دسترسی: با قطار به ایستگاه راه آهن اصلی؛ اتوبوس خط۱ به ایستگاه Bregenz Pfänderbahn Talstation
زمان فعالیت: تله کابین: هر روز از ۸ صبح تا ۷ شب
قیمت ورودی: تله کابین از آوریل تا اکتبر: ۱۲٫۵۰ یورو؛ بیش از ۶۵ سال: ۱۱٫۳۰ یورو؛ جوانان ۱۶ تا ۱۹ ساله: ۱۰٫۰۰ یورو؛ کودکان ۶ تا ۱۵ ساله: ۶٫۳۰ یورو؛ بهای بلیت برگشت: مراجعه به وب سایت؛ کودکان کمتر از ۶ سال: رایگان؛ دوچرخه: ۳٫۶۰ هر طرف. پارک حیات وحش آلپی: رایگان
انواع پرداخت: کارت اعتباری پذیرفته می شود.
رزرو: موجود نیست
۲-موزه رولز رویس
چه کسی می تواند تصور کند بزرگ ترین موزه رولزرویس جهان در دره کوهستانی آرامی در وورارل برگ باشد؟ اما در فاصله ۱۵ دقیقه ای ایستگاه راه آهن رورن برن (Dornbirn) واقع در یک کارخانه قدیمی قرن نوزدهمی، ۷۰ رولزرویس قرار دارد. این خودروها که طی ۵۰ سال توسط خاندان وونییر (Vonier) عاشق انگلستان جمع آوری شده، خیره کننده است. چیزی که به اندازه خود خودروها جالب است، فهرست مالکان و رانندگان آن، فهرست ثروتمندان قرن ۲۰ است. پیتر اوتول (Peter O’Toole)فرمان خودرو سفید مدل فانتوم۱ سال ۱۹۲۷ را در فیلم لورنس عربستان در دست داشت؛ ریتا هی ورث (Rita Hayworth) با فانتوم ۲ در سال ۱۹۳۲ رانندگی کرد؛ فانتوم ۳ سال ۱۹۳۶ و نماد نقره ای سنت جرج و اژدها متعلق به ملکه مادر بود. سران نفتی همان طور که کارشناسان را در کارگاه می نگرند، درباره شاسی و موتور آن بحث می کنند. بهتر است به اتاق چای به سبک انگلیسی بروید تا یک فنجان کوپا (Cuppa) و یک تکه کیک تارت رولز رویس میل کنید.
نشانی: پلاک ۱۱a گوتل (Gütle)، ۶۸۵۰ دورن برن
شماره تماس: ۰۰ ۴۳ ۵۵۷ ۲۵۲ ۶۵۲، rolls-royce-museum.at
نحوه ی دسترسی: با قطار از برگنز به دورن برن، سپس اتوبوس شماره ۴۷ به موزه رولز رویس
ساعت کار: ماه های فوریه تا ژانویه و سپتامبر تا نوامبر: روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر؛ ماه های جولای تا آگوست: روزانه ۱۰ صبح تا ۶ عصر
ورودی: ۹ یورو؛ افراد بالای ۶۵ سال: ۸ یورو؛ دانشجویان با کارت دانشجویی: ۶ یورو؛ کودکان ۶ تا ۱۴ سال: ۴٫۵ یورو؛ کودکان زیر ۶ سال: رایگان
نوع پرداخت: کارت اعتباری پذیرفته می شود
رزرو: ممکن نیست
۳-براندنرتال (Brandnertal)
زمین بازی طبیعی زیبای براندنرتال-دره براند-۴۰۰ کیلومتر مسیر پیاده روی، ۱۱۰ کیلومتر مسیر پیاده روی کوهستانی و زمین های گلف ۱۸ سوراخه دارد. سه روستا هم در آن قرار دارند: بورس (Bürs)، بورسربرگ (Bürserberg) و براند. موقع ورود به دره از بلودنز (Bludenz)، اول به روستای بورس می رسید که صخره شیب داری دورش را فرا گرفته است.  گلوگاه آن اطراف هم گواهی بر قدرت آب روان در طی هزاران سال است. محدوده کوه بورسربرگ (Bürserberg) بابت تشنگلا (Tschengla) که یک فلات آفتاب گیر ۱۲۵۰ متری است، معروف شده است. می توانید به آلپ رونا (Alpe Rona) بروید و پنیر سازی را تماشا کنید. می توانید بر فراز استون هنج (Stonehenge) کوچک بورسربرگ به فکر فرو بروید؛ از منظره های عالی پنج دره لذت ببرید. در براند، جوانان پر انرژی، تنیس بازی می کنند، سوار کاری می کنند و در کلترپارک (Kletterpark) از نردبان طنابی بالا می روند و از زیپ لاین پایین می روند. بیرون براند، می توانید با تله کابین به بالای لونرسی (Lünersee) (ارتفاع ۱۹۷۹ متری) بروید و بعد از پیاده روی دو ساعته در اطراف این دریاچه آلپی نزدیک مرز سوئیس لذت ببرید.
نشانی: براندنرتال
شماره تماس: مرکز گردشگری براندنرتال ۰۰۴۳ ۵۵۵ ۹۵۵۵، vorarlberg-alpenregion.at/en/brandnertal/summer
نحوه ی دسترسی: با قطار برگنز به بلودنز، بعد اتوبوس ۸۱ به براند
۴-لخ زورس آم آرلبرگ (Lech Zürs am Arlberg)
روستاهای کوهستانی لخ و زورس بیش از همه بابت محل اسکی انگلیسی ها از جمله مرحوم شاهزاده خانم دایانا معروف هستند. اما برخی هم تابستان ها و پاییز لخ را دوست دارند. این جا در انتهای شرقی وورارلبرگ، هوا پاک و تازه است، کوه ها تا ۲۴۴۴ متر سربه فلک کشیده اند و کلی مسیر پیاده روی می شود یافت. مدار حلقه سبز شامل لخ به اضافه زورس و زوگ (Zug) در همان حوالی، مسیر پیاده روی متفاوت یک روزه ای را تشکیل می دهند که درجات سختی مختلفی دارد؛ باید دنبال گل های وحشی بگردید و به صدای سوت مانند موش خرماهای کوهی گوش دهید. فعالیت های دیگر آن جا شامل دوچرخه سواری کوهستان-می توانید خود را با مسیر شیب دار و هیجان انگیز بورگ والد محک بزنید-و گلف هستند. زمین گلف ۹ سوراخه جدید اطراف رود لخ در زوگ، مرتفع ترین زمین گلف اتریش است؛ توپ در ارتفاع ۱۵۰۰ متری واقعا پرواز می کند. کافه ها هم بالای کوه و هم در روستاها هستند و غذا، نوشیدنی و منظره دارند.
نشانی: لخ آم آرلبرگ
شماره تماس: مرکز گردشگری لخ زورس ۰۰ ۴۳ ۵۵۸ ۳۲۱ ۶۱۰؛ lechzuers.com
نحوه ی دسترسی: با قطار برگنز به بلودنز، بعد اتوبوس ۹۰، ۹۱ به لخ
۵-کلین والزرتال (Kleinwalsertal)
کلین والزرتال-دره کوچک والزر-یکی از عجایب اروپاست. بخشی از اتریش است؟ بله. از اتریش می شود به آن جا رفت؟ خیر. تنها راه دسترسی آن از طریق اوبرشت دورف (Oberstdorf) آلمان است. این دره ۱۵ کیلومتری که ۷۰۰ سال پیش توسط اهالی سوئیس مسکونی شد، دارای چهار اجتماع است: ریزلرن (Riezlern)، هرشگ (Hirschegg)، میتل برگ (Mittelberg) و در نهایت باد (Baad) که در آن جاده به پایان می رسد و کوه ها به هم نزدیک می شوند و سدی تا اتریش را تشکیل می دهند. تصویر آن تماشایی است: علفزارهای پر از گل وحشی، کلبه های آراسته به گل شمعدانی در جعبه های شیشه ای و قله هایی که همه جا می شود دید. بزرگترین روستا، ریزلرن است. تله کابین کانزل واند (Kanzelwand) شما را تا ارتفاع ۱۹۵۷ متری قله می برد و به شبکه ای از مسیرهای پیاده روی می رسید. در هرشگ، نمی شود از مرکز فرهنگی دره غافل شد: والسرهاوس (Walserhaus) شیشه ای مدرن خیره کننده. برعکس آن، میتل برگ هم سنت یودوک (St Jodok) را دارد که قدیمی ترین کلیسای دره است و نیزه ای سوزن مانند دارد. باد، کوچک ترین و مرتفع ترین روستا هم نقطه آغاز پیاده روی برای حرفه ای هاست.
نشانی: کلین والزرتال
شماره تماس: مرکز گردشگری والزرتال: ۰۰ ۴۳ ۵۵۱ ۷۵۱ ۱۴۰؛ kleinwalsertal.com/en
نحوه ی دسترسی: والزرباس (اتوبوس والزر) با پنج خط، همه جوامع داخل دره را به هم متصل می کند
۶-شهر سفلای برگنز
شاید برگنز را دیده باشید بدون این که توجهی کنید. در فیلم جیمز باندی کوانتوم آرامش (Quantum of Solace)، جیمز باند حین اجرای اپرای توسکا (Tosca) افراد شرور را به دام می اندازد. و آن صحنه نمایش روباز که بر دریاچه کونستانس شناور است، واقعی است! جشنواره برگنز هفتاد سال است اپراها را در این عرصه چشم نواز اجرا می کند. اما شهر سفلی چیزهای دیگری هم دارد. از جمله دیدنی های آن، کی یو بی (KUB) است-گالری هنری کونست هاوس (Kunsthaus) برگنز- که یک مکعب شیشه ای ساختمانی با آثار آوانگارد است. مکان دیدنی دیگر هم موزه وورارل برگ است که مجموعه فرامدرنی از تاریخ ایالت را به تصویر می کشد. چیزهای قدیمی و نو در برگنز دوشادوش هم دیدنی خلق می کنند: بارهای باکلاس و بوتیک ها در خیابان یافت می شوند، گنبدهای فاخر و شیروانی های و برج ها هم آن بالا خودنمایی می کنند. می توانید کنار دریاچه قدم بزنید و ببینید چه طور قایق ها وارد بندر و از آن خارج می شوند. بالاتر هم کوه فاندر را می بینید که دیدنی خاصی است. این شهر کوچک یکی از دلفریب ترین مکان هاست.
نشانی: رات هاوس، شورای شهر در ورن مارکت در قلب شهر سفلای برگنز است
شماره تماس: مرکز گردشگری برگنز: ۰۰ ۴۳ ۵۵۷ ۴۴۹ ۵۹۰؛ bregenz.travel
نحوه ی دسترسی: با قطار از ایستگاه اصلی راه آهن و بعد اتوبوس۱ به سمت رات هاوس/کورن مارکت
۷-شهر علیای برگنز
بالای تپه شهر سفلا و دریاچه، اوبر اشتاد (Oberstadt) یا شهر علیا قرار دارد که قدیمی ترین بخش برگنز به شمار می آید. کفش مناسب بپوشید، وقت صرف کنید و مستقیم به موراش گاس (Maurachgasse) بروید، از خانه های قدیمی رد شوید و به گاست هاوس ماراش بوند (Gasthaus Maurachbund) بروید و به خیابان پرشیب اشتاد اشتیگ (Stadtsteig)برسید. اونتر تور باشکوه (Untere Tor)، دروازه سابق شهر، به جهانی دیگر باز می شود. شورای شهر قدیم هم نمونه عظیمی از نیمه چوب سازی قرن هفده است: پنج طبقه پنجره رنگی، پنجره های کوچک و سایه بان های قرمز و سفید. همان حوالی، مارتین اشتورم (Martinsturm) است، برج ۳۵ متری مارتین. این برج که ۴۰۰ سال پیش برای دیدبانی ساخته شده است، با گنبد پیازی شکلش، اولین نمونه معماری از نوع خود در منطقه است. از طبق بالایی، می توانید از نمای زیبای پشت بام های کاشی کاری شده تا کونست هاوس برگنز در شهر سفلا و دریاچه درخشان کونستانس لذت ببرید.
نشانی: مارتین اشتورم نقطه تمرکز شهر علیای برگنز است.
شماره تماس: مرکز گردشگری برگنز: ۰۰ ۴۳ ۵۵۷ ۴۴۹ ۵۹۰؛ bregenz.travel
نحوه ی دسترسی: با قطار از ایستگاه اصلی راه آهن، بعد اتوبوس شماره ۱ به مقصد رات هاوس/کورن مارکت
۸-شوارزن برگ (Schwarzenberg)
شوارزن برگ معروف ترین روستای برگنزروالد ، منطقه ای است که بین برگنز/دریاچه کونستانس و رشته کوه آرلبرگ قرار دارد. این مکان که شبیه تصاویر کارت پستال می ماند، جزو خانه های زیبا و پابرجایی است که بام پوش چوبی دارد. از بین این دو خانه، یکی هتل و یکی رستوران است: گاست هوف هرشن (Gasthof Hirschen) و گاست هوف آدلر (Gasthof Adler). فرهنگ جزو جاذبه های قوی آن است. موزه آنجلیکا کاتمان (Angelika Kauffmann) مفتخر به وجود دختری محلی است که معروفترین نقاش زن دوران خود بود. کافمان (۱۷۴۱ تا ۱۸۰۷) پس از نقل مکان به لندن، جزو آکادمی سلطنتی بریتانیا شد. شوبرتیاد(Schubertiade)، برترین جشنواره شوبرت سالیانه جهان، در اواسط جون و اواخر آگوست برگزار می شود و دارای ۵۰ رسیتال نغمه، کنسرت پیانو و تالار است. می توان از قبل در آن جا رزرو کرد. در این مکان فعالیت های فضای باز هم زیاد و آسان است: اداره گردشگری شوارزن برگ نقشه های کامل مسیرهای پیاده روی محلی را دارد.
نشانی: شوارزن برگ، ۶۸۶۷ برگنزروالد
شماره تماس: اداره گردشگری برگنزروالد: ۰۰ ۴۳ ۵۵۱ ۲۲۳ ۶۵؛ bregenzerwald.at/s/en
نحوه ی دسترسی: با قطار برگنز به دورن برن و بعد اتوبوس ۳۸ به مقصد شوارزن برگ
ساعت کاری: موزه آنجلیکا کافمان: می تا اواخر اکتبر از سه شنبه تا یکشنبه ۱۰ صبح تا ۵ عصر؛ به استثنای رویداد شوبرتیاد (اواسط جون، اواخر آگوست)
ورودی: موزه آنجلیکا کافمان: ۷٫۵ یورو؛ زنان بالای ۶۰ و مردان بالای ۶۵ سال ۵٫۵ یورو؛ دانشجویان با کارت دانشجویی ۵٫۵ یورو؛ افراد معلول ۴٫۵ یورو؛ کودکان ۶ تا ۱۵ سال ۲ یورو؛ کارت خانواده (دو کودک و دو بزرگسال) ۱۸ یورو).
دسته بندی :اتریش

نظرات