تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

توقف تحصیل برای کار

۷ خرداد ۱۳۹۵
توقف تحصیل برای کار

  • بیشتر دارندگان ویزای دانشجویی تنها ۴۰ ساعت در هر دو هفته یک بار کار می کردند در حالی که دوره آموزشی آن ها نیز برقرار بود.
  • شما باید تحصیل خود را به عنوان دارنده یک ویزای دانشجویی ادامه دهید.

نام های افراد و عرضه کننده های آموزشی در این داستان،برای اهداف این مطالعه موردی ساختگی می باشند..

خوزه با ویزای دانشجویی( زیر کلاس ۵۷۲) بخش آموزش و پرورش فنی حرفه ای وارد استرالیا شد.

 او اهل کشور پرو است و چون شنیده بود که استرالیا کشور عالی برای تحصیل است به استرالیا آمده بود.

خوزه در دیپلم فناوری اطلاعات ثبت نام کرد.خوزه مطمئن نبود که مسیر شغلی او در نهایت به کجا ختم می شود و احساس کرد که فناوری اطلاعات یک گزینه شروع خوب بود.

 او دیپلم خود را در کالج بومرنگ شروع کرده و دوستان زیادی را در استرالیا ضمن تحصیل پیدا کرد. یکی از دوستان او به او در مورد کار های موجود در خلیح تراونا توضیح داد و خوزه تصمیم گرفت تا آخر هفته در این قسمت کار کند. او از شرایط کاری ویزای خود آگاه بود و تنها ۱۰ ساعت در روز در آخر هفته می توانست کار کند تا اطمینان حاصل شود که ماکزیمم ساعات کاری او بیش از ۴۰ ساعت در هر دو هفته یک بار نمی شود.

 خوزه از کار کردن در گریک تاورنا لذت می برد و می خواست تا ساعات کاری خود را افزایش دهد. او از رفتن به کلاس ها امتناع کرده و فکر می کرد که می تواند بعد از یک ترم به کالج بومرنگ بر گردد.

 چون قصد او کار تمام وقت برای یک ترم بود فکر نمی کرد که به دلیل شرکت نکردن در کلاس با مشکل مواجه شود.

 اندکی بعد، خوزه یک اطلاعیه از دانشگاه بومرنگ دریافت کرد که عنوان شده بود به دلیل عدم شرکت کردن در کلاس ها گزارش او به وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز ها داده می شود. در این اطلاعیه گفته شد که او می تواند از یک سری شکایات و داد خواست ها استفاده کند. خوزه از این اطلاعیه متعجب بوده و روز بعد در دانشگاه بومرنگ برای صحبت با مشاور دانشجویی حضور یافت.

خوزه توضیح داد که او می خواست تا این ترم را تمام وقت کار کند و سپس بعد از یک ترم به دوره آموزشی دیپلم بر گردد. مشاور دانشجویی به خوزه گفت که او شرایط ویزا را با کار تمام وقت و عدم شرکت در کلاس نقض کرده است. مشاور به دانشجویان توضیح داد که آن ها می توانند تحصیل خود را به طور موفق به تعویق بیندازد. با این حال، این منوط به یک سری شرایط خاص است. هم چنین به او گفته شد که کنسل کردن یا تعلیق ثبت نام می تواند بر ویزای دانشجویی او اثر بگذارد.

خوزه گفته های مشاور دانشجویی را جدی نگرفته و به کار تمام وقت خود ادامه داد.

 دانشگاه بومرنگ تاییدیه ثبت نام خوزه را لغو کرده و خوزه یک اطلاعیه لغو ویزای دانشجویی را از وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز دریافت کرد. او به اطلاعیه پاسخ نداد و وزارت خانه ویزای دانشجویی او را لغو کرد.

به دلیل این لغو روادید، خوزه از درخواست برای انواع مختلف ویزا در استرالیا محروم شد و محرومیت او برای درخواست ویزا سه ساله بود و این بر توانایی او برای دریافت ویزای موقت نیز اثر منفی داشت. خوزه شغل خود را از دست داد و ویزایی نیز نداشت و به کشورش برگشت.

یادداشت: شما نبایستی قبل از شروع تحصیل خود در استرالیا شروع به کار کنید. به طور کلی بسیاری از دارندگان ویزای دانشجویی مجاز به کار بیش از ۴۰ ساعت در هر دو هفته نمی باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به کار ضمن تحصیل در استرالیا مراجعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات