تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تور گردشگری اتریش

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
تور گردشگری اتریش

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اتریش یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردگشری تعطیلات در اروپا، کل سال توریست ها را جذب خود می کند و زمستان ها به اندازه تابستان ها در مناطق زیبای کوهستانی اش، پذیرای جمعیت است. مسافران هم جذب زیبایی خیره کننده این ایالت های آلپی می شوند و هم جذب شهرهایی مثل وین، پایتخت تاریخی این کشور و سالزبورگ زیبا، محل تولد ولفگانگ آداموس موتزارت می شوند. اتریش که یکی از کوچک ترین کشورهای اروپایی است، سرزمین مناطق مرتفع و کوهستانی است و شرق آلپ، ۶۰ درصد قلمرو آن را به خود اختصاص داده است. رود دانوب از غرب تا شرق در بخش شمالی کشور به مسافت ۳۵۰ کیلومتر امتداد دارد و به جاذبه بیشتر آن می افزاید.

تور اتریش برای بازدید از هافبورگ وین: کاخ سلطنتی اتریش

کاخ هافبورگ در وین، قرن ها جایگاه پادشاهان اتریش یعنی خاندان قدرتمند هابزبورگ بود. در حال حاضر، رئیس جمهور اتریش، مذاکرات مهم را در همان اتاق هایی برگزار می کند که به امپراتور یوسف دوم متعلق بود. تقریبا همه حاکمان اتریش از سال ۱۲۷۵ به بعد اضافات یا تغییراتی به این بنا داده اند و تاثیرات معماری متفاوتی بر آن بر جای گذاشته اند؛ از جمله گوتیک، رنسانس، باروک، راکوکو و کلاسیک. کل مجموعه هافبورگ به همراه میدان ها و باغ هایش حدود ۵۹ جریب مشتمل بر ۱۹ حیاط و ۲۶۰۰ اتاق دارد. نقاط برجسته بازدید از آن شامل مجموعه نقره سلطنتی و انواع خدمات غذاخوری است که حال و هوای میهمانی های سلطنتی که زمانی در آن جریان داشته است را به ما می دهد. موزه سیسی (Sisi) بر زندگی و دوران ملکه الیزابت (Elisabeth) تمرکز دارد و اپارتمان های سلطنتی یک مجموعه ۱۹ اتاقی هستند که زمانی در اختیار امپراتور فرانتس یوسف و همسرش بود.
تور گردشگری اتریش برای بازدید از سالزبورگ موتزارت
شهرهای بسیاری ادعا می کنند شهر موتزارت هستند اما تعداد بسیار کمی از آن ها به اندازه سالزبورگ برای موتزارت آهنگ ساز مهم هستند. در خانه پلاک ۹ خیابان گتریدگاس (Getreidegasse) خانه ای است که موتزارت در ۲۷ ژانویه ۱۷۵۶ در آن به دنیا آمد. حالا موزه ای به نام جای تولد موتزارت و خانه ای که زمانی در اشغال اعضای خانواده اش بود، پر از خاطره ها، ابزارها و تصاویر است. نشانی دیگر که به موتزارت ارتباط دارد، پلاک ۸ خیابان ماکارت پلاتز (Makartplatz) است که در سال ۱۷۷۳ در آن ساکن بود. محل اقامت موتزارت شامل دست ساخته های بسیار جالبی مربوط به زندگی و دوره اوست و همین جا است که او بسیاری از نخبگان موسیقی اروپا را شگفت زده کرد و بسیاری از سمفونی هایش را در آن نوشت. بعد از آن می توان به میدان موتزارت رفت که یادبود بزرگی از فرزند دوست داشتنی شهر دارد. سالزبورگ به افتخار او چند جشنواره موسیقی هم دارد که از جمله آن ها هفته موتزارت (ژانویه تا فوریه) و جشنواره شش هفته ای سالزبورگ (جون تا آگوست) هستند.

تور اتریش برای بازدید از آرامگاه امپراتور: هافکرک (Hofkirche) و موزه ماکسیمیلیان اول

اینسبروک جایگاه هافکرک (به معنی کلیسای دربار) و آرامگاه باشکوه ماکسیمیلیان اول است که در سال ۱۵۱۹ فوت کرد. مشخصه اصلی این آرامگاه که برترین اثر مجسمه سازی رنسانس آلمان محسوب می شود، تابوت سنگی منقوش از جنس مرمر سیاه با تصویر برنزی امپراتور است. در اطراف تابوت سنگی، ۲۴ نقش برجسته وجود دارد که رویدادهای زمان امپراتور را به تصویر می کشد و اطراف آن ۲۸ مجسمه بزرگ تر از اندازه طبیعی از پیشینیان و هم عصران امپراتور  وجود دارند (می توانید دنبال شاه آرتور هم بگردید). مجسمه های دیگر شامل ۲۳ مجسمه برنزی قدیس های خاندان هابزبورگ و ۲۰ نیم تنه برنزی امپراتورهای روم است. اینزبروک ماکسیمیلیانیوم (Maximilianeum) هم دارد که یک موزه از چیزهای قابل گردآوری از دوره حیات امپراتور شامل متعلقات او و اسناد اصیل است.تور گردشگری اتریش به ای آرامگاه می پردازد.
تور اتریش برای بازدید از مدرسه سوارکاری اسپانیایی، وین
تاریخ مدرسه سوارکاری اسپانیایی به زمان امپراتور ماکسیمیلیان دوم برمی گردد، مردی که مسوول آوردن اسب های معروف لیپیزانر (Lipizzaner) به اتریش در سال ۱۵۶۲ بود. امروزه این مکان، تنها جایی است که در آن سبک کلاسیک سوارکاری مورد علاقه اشراف تدریس می شود. مشاهده نمایش های معروف سوارکاری در مدرسه سوارکاری زمستانی باروک-که از زمان شارلز ششم (Charles VI) در اینجا برگزار می شود-وقتی در وین هستید را نباید از دست بدهید. این تالار باشکوه که در سال ۱۷۳۵ ساخته شده است، برای این طراحی شده که اشراف مهارت سوارکاری خود را به نمایش بگذارند. بسیار دنبال بلیت های آن هستند پس هر چه زودتر می توانید رزرو کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دسته بندی :اتریش

نظرات