تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بهترین رستوران های ایرانی(۵)

۱۳ آذر ۱۳۹۴
بهترین رستوران های ایرانی(۵)

این مطلب شامل معرفی رستوران های ایرانی ای است که بهترین خدمات و خوشمزه ترین غذاها را اعم از انواع کباب های ایرانی، خورشت ها و خوراک های خوشمزه و سایر جزئیاتِ لذیذ از ذائقه بینظیر ما ایرانی ها در اختیارتان قرار خواهد داد.

برترین ها: به جذاب ترین بخش سفر شکم گردی مان در پایتخت رسیدیم؛ یعنی غذاهای خوشمزه و رستوران های خوب ایرانی! قصدمان این بود که این بخش از شکم گردی، شروع این سری مطالبمان باشد ولی به دلیل گستردگی و تعداد بالای این رستوران ها که منجر به ۵ قسمتی شدن این مطلب شد و همچنین وسواسی که در انتخاب بهترین ها بر اساس آرا دقیق و نکته بینانه ی مردم داشتیم باعث شد که امروز در خدمتتان باشیم.

همانطور که اشاره کردیم بخش «بهترین رستوران های ایرانی تهران» در ۵ مطلب پشت سر هم آماده شده است و ترتیب چینش آن ها ارتباطی به امتیاز این رستوران ها و بهتر و بدتر بودنشان ندارد، بلکه فقط گزارشی در جهت معرفی این رستوران های خوب است که برایتان آماده شده است. این مطلب شامل معرفی رستوران های ایرانی ای است که بهترین خدمات و خوشمزه ترین غذاها را اعم از انواع کباب های ایرانی، خورش ها و خوراک های خوشمزه و سایر جزئیاتِ لذیذ از ذائقه بینظیر ما ایرانی ها در اختیارتان قرار خواهد داد. با ما همراه باشید:

تهیه غذای فارسیموردی که این بار قصد معرفی آن را داریم کمی با گزینه های دیگر متفاوت است. تهیه غذای فارسی، یک رستوران نیست، ولی در طبخ و مدیریت و پخش بهترین غذاهای ایرانی آنقدر خوب کار کرده که بدون شک نام و جای پای خود را به عنوان بهترین تهیه غذای تهران محکم کرده است و همواره بهترین گزینه برای گرفتن غذای بیرون بر برای میهمانی ها و یا دورهمی های کوچکی است که دوست دارید با بهترین و با کیفیت ترین غذاهای ایرانی در آن خوش بگذرانید.

 

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

برای گرفتن غذا از فارسی همیشه با یک صف طویل مواجه خواهید شد، لذا صبر خود را از دست ندهید تا بتوانید بهترین غذا را همراه خود به خانه ببرید. خلاصه اگر قصد گرفتن میهمانی دارید و از اینکه غذایتان جلوی میهمان خوب نباشد میترسید، فارسی مثل شیر پشت شماست! فارسی تنها در خیابان دولت شعبه دارد و باقی شعبه ها اصلی نیستند.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، جنب مسجد اعظم قلهک، پلاک ۵۳۰

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

رستوران مسلم

از میدان ۱۵ خرداد که به سمت سبزه‌میدان راه افتادید، نرسیده به سبزه‌میدان حتما شلوغی کوچه باریکی اینقدر توجه تان را جلب می‌کند که سرکی بکشید تا ببینید چه خبر است. صف طولانی که حوالی ظهر تا وسط‌های خیابان هم ادامه دارد. از همان ابتدای صف چند نفری راهنما پیدا می‌شوند که منوی غذا را دستتان بدهند و راهنمایی‌تان کنند که از کجا حرکت کنید. گول صف عریض و طویلش را نخورید. فقط کافی است چند دقیقه منتظر باشید و شلوغی‌های بازار را تماشا کنید تا نوبتتان شود که از پله‌های باریک رستوران بالا بروید. پله‌هایی که دو طرفه هستند و با همین حجمی که آدم‌های گرسنه از آن بالا می‌روند، آدم‌های سیر و راضی از آن پایین می‌آیند. قدم‌به‌قدم راهنماها ایستاده‌اند و کافی است که از روی فهرستی که روی دستتان است انتخاب کرده باشید که چه می‌خواهید بخورید چون فرصتی برای فکر کردن در بالای پله‌ها ندارید.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

پیشخوان اول پر است از بسته‌بندی‌های ساده سالاد، ماست، نوشیدنی و مخلفات دیگر که همه آنها ارزش یک بار امتحان کردن را دارند. هرچند بهتر است مخلفاتتان را با توجه به غذایی که انتخاب کرده‌اید، بردارید. اکثر مخلفات مانند دوغ، ماست‌ها و سالادها مخصوص خود رستوران‌اند و طعم‌های فوق‌العاده‌ای هم دارند. سینی مخلفات را دست می‌گیرید و کمی جلوتر نوبت سفارش دادن غذاست. یادتان باشد مسلم همان‌طور که از عنوانش هم پیداست اصالتا یک چلوکبابی است، پس اگر اهل کباب باشید غذاهای خوبی خواهید خورد. اما اگر فرصت زیاد آمدن به این رستوران را ندارید، انتخاب‌های ویژه‌تری هم می‌توانید داشته باشید.

کافی است در همین فرصت کوتاهی که نوبتتان می‌شود تا سفارش دهید، نگاهی به میزهای اطراف بیندازید تا غذاهای دیگر و رنگ و لعابشان را یک بررسی کوتاه بکنید. روغن مخصوصی که چاشنی ته‌چین عطر و مزه آن را نسبت به دیگر ته‌چین‌هایی که تا به حال خورده‌اید ویژه‌تر می‌کند. اینها غذاهای پرطرفدار مسلم هستند و اگر کمی دیر بجنبید ممکن است دیگر به شما نرسد. توصیه ما این است اگر به شما رسید چند نفری با هم شریک شوید. مثلا اگر ۳ نفر هستید ۲ غذای مختلف بگیرید که بقیه طعم‌ها و مزه‌ها را هم از دست ندهید. بین کباب‌ها، شیشلیک شاندیز را هم می‌توانید در منو ببینید، اما حقیقت اینکه شیشلیک مسلم آنقدری که اسمش دهان را آب می‌اندازد، غذای دندان‌گیری نیست اما کباب برگ و کوبیده کمی ویژه‌تر است. جوجه هم همین‌طور. آنقدر هم بزرگ هستند که شاید هیچ جای دیگر تهران کباب‌های به این بزرگی ندیده باشید.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

غذا را که سفارش دادید، کسانی هستند که شما را راهنمایی می‌کنند تا سر جایتان بنشینید. به محض اینکه سر جایتان نشستید، یک نفر دیگر فیش غذا را از دستتان می‌گیرد و همین که وسایلتان را جابجا و کمی در و دیوار رستوران را بررسی کنید، غذایتان آماده است. بله! به همین سرعت. کمتر از ۱۰ دقیقه. اصلا این از شعارهای اصلی مسلم است. شعارهای سه‌گانه‌ای که همه جا روی در و دیوار می‌توانید ببینید: «سرعت، کیفیت، کمیت»

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

غذای مسلم گران نیست. حداقل نسبت به حجم غذایی که به شما می‌دهد مناسب است. به‌خصوص اگر چند نفری بروید و غذاهایتان را با هم شریک شوید که خیلی مناسب‌تر می‌شود. در نهایت کمتر آدمی است که پایش به مسلم باز شده باشد و اولین و آخرین باری باشد که هوس غذا خوردن در این رستوران را بکند. مسلم فقط ناهار می‌دهد، اما زمان ناهارش هم مانند دیگر چیزهایش حسابی پر و پیمان است. جمعه‌ها و بیشتر روزهای تعطیل هم باز است و هر وقت هوس این رستوران را کردید و فرصت رفتن تا بازار را نداشتید می‌توانید از غذای بیرون‌بر آن استفاده کنید، هرچند پیک ندارد و حتما یک نفر باید به‌صورت حضوری به آنجا مراجعه کند.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

آدرس: بازار، خیابان ۱۵ خرداد، نبش سبزه میدان، کوچه حاج رحیم خان، پلاک ۴

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

رستوران اقدسیه

اگر در حال گشت و گذار در حوالی اتوبان ارتش و میدان اقدسیه بودید و ناگهان جمعیت زیادی را دیدید که در مقابل یک رستورانِ شلوغ و پر همهمه صف کشیده اند، مطمئن باشید آن جا یکی از بهترین و خوش نام ترین رستوران های شمال تهران است که از قدیم نام رستوران اقدسیه را حفظ کرده است. رستورانی با ظاهری ساده و میز و صندلی هایی قدیمی که مشتریانش هیچ کاری با این سادگی ندارند و بخاطر غذاهای فوق العاده اش ساعت ها صف می ایستند و سر و دست میشکنند.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

غذاهایی لذیذ و با کیفیت با قیمت هایی که به طور باورنکردنی ای مناسب هستند که یکی از دلایل اصلی موفقیت این رستوران همین قیمت ها بوده است. در اقدسیه منتظر یک سرویس دهیِ فوق العاده نباشید، چون آنقدر شلوغ است که اگر خودتان پیگیری نکنید کسی به فکر شما نیست، اگر هم باشد با کلی تاخیر غذایتان آماده خواهد شد. با همه این کاستی ها اقدسیه آنقدر خوب بوده است که روز به روز به شمار مشتریانش بیافزاید و موفق تر از قبل شود.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

آدرس: خیابان اقدسیه (موحد دانش)، نرسیده به میدان اراج، پلاک ۸

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

رستوران خونه

جدید التاسیس ترین رستورانی که در لیست بهترین رستوران های ایرانی قرار گرفته است، رستورانی خودمانی و کاردرست در مجتمع کافه رستوران «گپ» در بوستان آب و آتش است که نام با مسمای «خونه» را برای خود انتخاب کرده است. رستورانی که مالک آن یکی از بازیگران سینما و تلویزیون است، که این مورد هیچگاه دلیلی برای موفقیت خونه نبوده است! بلکه غذاهای خانگی خوشمزه و دیزاین و طراحی داخلی منحصر به فردش آن را به یک رستوران خاطره ساز و دوست داشتنی تبدیل کرده است.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

پلوی خوشمزه با ته دیگ های دیوانه کننده در کنار خورشت ها و خوراک های ایرانی واقعاً خوشمزه که در محیطی کاملاً ایرانی برایتان سرو می شود. قیمت های خونه اندکی بالاست ولی شک نکنید از یک بار امتحان آن هیچگاه پشیمان نخواهید شد، حتی شاید به مشتریان دائمی آن تبدیل شدید. نوشیدنی های جالب و خلاقانه ای نظیر «شربت چهارکنجه بین!» در خونه به شما پیشنهاد میشود به هیچ وجه نمیشود آن ها را رد کرد. اگر برخورد پرسنل و میهمان نوازی خونه کمی بهتر از این چیزی که هست بشود، میتواند موفقیت و محبوبیتش را خیلی بیشتر از حال حاضر بکند.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

آدرس: چهارراه جهان کودک، بسمت حقانی شرق، خیابان شهیدی، انتهای بن بست کمان، بوستان آب و آتش، مجتمع کافه رستوران گپ

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

رستوران گیلانه

رستوران گیلانه آخرین رستورانی است که به معرفی آن در سری مطالب «بهترین رستوران های ایرانیِ تهران» میپردازیم. همانطور که از نام این رستوران پیداست تبحر و شعارش ارائه غذاهای گیلکی و شمالی است، شعاری که به بهترین حالت به آن عمل کرده و نه تنها غذاهای محلی فوق العاده ای دارد، بلکه در سایر غذاهای ایرانی هم شانه به شانه رقبا در حال جدال و جذب مشتری است. گیلانه جزو معدود رستوران هایی است که در آن گوشت اردک سرو میشود که نسبت به گوشت مرغ چرب تر و طعمش متفاوت تر است که ممکن است به ذائقه برخی ها خوش نیاید.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

این رستوران با توجه به نوع خاص چیدمان، محل بسیار مناسبی برای قرارهای دونفره است البته اگر طرف مقابلتان خودش پول غذایش را حساب کند! سبزی پلو با گردن، سیا کباب، کباب ترش و پلو کباب از اولویت های انتخاب شما در این رستوران باشد. خلاصه در گیلانه به شما خوش خواهد گذشت و شبی خاطره انگیز با طعم های خاطره انگیز برایتان خواهد ساخت.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)

آدرس: بلوار آفریقا (جردن)، بالا تر از چهار راه اسفندیار، بلوار صبا، پاساژ مدیترانه

 

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (5)
دسته بندی :ایرانگردی,عمومی

نظرات