تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تفریحگاه دلیجان

۷ مهر ۱۳۹۵

تفریحگاه دلیجان

سوییس ارمنستان، لقبی است که مسافران تور ارمنستان به این شهر داده اند. این شهر در نزدیکی استان تاواش واقع شده و دارای جنگل و مناطق طبیعی می باشد. این شهر توسط کوه ها و جنگل های اطراف احاطه شده است. دلیجان یکی از شهر هایی است که در ارمنستان به عنوان تفریحگاه از آن استفاده می کنند زیرا در این شهر، هوای تازه، جنگل زیبا و دلنواز، درختان متنوع، جانوران متعدد و آب معدنی معجزه آسا می باشند.

Armenian medieval monastery of Tatev

این شهر همیشه مورد توجه، دانشمندان، هنرمندان، فیلمسازان، خوانندگان و افراد مشهور که در زمان حکومت سونیک و مسافران تور ارزان ارمنستان بوده است. این مکان همچنین از هیجان انگیز ترین و جالب ترین مکان ها برای کوهنوردان، پیاده روها و دوستداران طبیعت بوده است. در قرن ۱۹ این شهر مرکز توجه فرهنگی و آشپزی بوده است. مردم ارمنستان، جرجیا و آذربایجان، معمولا تعطیلات خود را در این شهر می گذراندند. برای ساخت این تفریحگاه، فرهنگ، تاریخچه، سنت و غیره در ارمنستان گذاشته شده است.
جنگل
دلیجان منطقه تاریخی می باشد. مخصوصا خیابان شارامبایان یکی از بهترین و پربازدید ترین خیابان ها است که خانه های چوبی آن با بالکن های زیبا، مورد توجه همگان واقع شده است.
دلیجان ۹۳ کیلومتر دور تر از ایروان قرار گرفته است.
هوای دلیجان تقریبا شباهت به هوای ایروان دارد. تنها تفاوتی که میان ایروان و دلیجان قرار دارد، باران های عصرگاهی است. در تابستان ها و زمستان ها هوا خنک است اما برف نمی بارد.
%d8%aa%d9%81%d8%b1%db%8c%d8%ad%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%af%d9%84%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86-3
جمعیت مردم این شهر جنگلی از اواخر دوران سونیک در حال رشد است. جمعیت دلیجان حدود ۳۰۰۰۰ نفر می باشد. جنگ میان آذربایجان و ارمنستان، شرایط بد و کاهش نفت و گاز، موجب شد تا مردم دلیجان، علیرغم میل باطنی از شهر خود مهاجرت کرده و به دیگر شهر ها برای تجربه زندگی بهتر رفته اند. با هر مشکلاتی که برای دلیجان پیش آمد، آن شهر توانست از پس مشکلات بر آمده و جمعیت ۱۶۰۰۰ نفری را حفظ کند. این مردم، شهر زیبایشان را دوست دارند و با کمال میل حاضر هستند مسافران تور ارزان ارمنستان را جهت بازدید از این شهر زیبا، راهنمایی کنند. آن ها بسیار به آب معدنی خود که درمانگر تمام مشکلات می باشد افتخار می کنند. مردم دلیجان بسیار مهربان هستند و آسان می توان با آن ها ارتباط برقرار نمود. حتی زمانی هم که خسته از کار باز می گردند، با هم با یک لبخند از شما استقبال می کنند.
تقریبا ۳ یا ۴ روز نیاز است تا بتوان به خوبی تمام شهر را بازدید کرد.
با این حال چند مکان گردشگری که مسافران تور ارمنستان می توانند از آن ها بازدید کنند عبارتند از:
  1. روتاندو
یک ساختمان گنبدی شکل که در تابستان برای استراحت استفاده می گردد. چشم انداز این ساختمان بسیار زیبا است. اطراف آن را کوه های بسیار خارق العاده و چشم انداز های زیبا فرا گرفته اند.
  1. آمفی تئاتر دلیجان
این آمفی تئاتر در مرکز شهر قرار گرفته است و از ساختمان روتاندو الهام گرفته است.
  1. قبرستان سونیک دلیجان
این قبرستان در سال ۱۹۷۰ ساخته شده و سنبل پنجاهمین سالگرد دوره سونیک می باشد.
  1. دریاچه پارسلیخ
این دریاچه کوچک در نزدیکی پارک ملی دلیجان واقع شده است.
  1. کلیسای گشاوانک و هقرتسین
این دو کلیسای قدیمی از جالب ترین کلیسا های دلیجان بوده و برای مردم ارمنستان بسیار ارزشمند می باشند.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات