تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تفریحات و مقاصد توریستی در ماه ژانویه

۱ خرداد ۱۳۹۶
تفریحات و مقاصد توریستی در ماه ژانویه

قرار نیست ماه ژانویه افسرده باشید؛ از آن نوع زمان بعد از تعطیلاتی که همه را غمگین می کند. در دنیا خیلی جاها می شود رفت. پس خواه جشن روز استرالیا زیر نور آفتاب باشد یا در حراج ماه ژانویه لندن، موقع تخفیف ها باشد، راه های زیادی برای خلاصی از افسردگی بعد از تعطیلات هست. بهترین مکان ها این ها هستند:
سال نو را در ساحل کوپاکابانای (Copacabana) ریو دو ژانیرو در برزیل سر کنید
می توانید در سال ۲۰۱۵ با شروع صدای انفجار و آتش بازی که سال نو را نوید می دهد، در ساحل کوپاکابانا باشید. کاریوکاس (Cariocas نام ساکنان ریو)، سال نو «Ano Novo» را به سبک خاص برزیلی جشن می گیرند: دو میلیون نفر در ساحل جمع می شوند و تا هوا روشن شود، جشن می گیرند. در آمریکای جنوبی، نیمه تابستان است و شب های مرطوب آن پر از مردمی است که برای خوش اقبالی، لباس سفید بر تن می کنند؛ داخل توده مردم می شوند یا مردمی می بینید که از داخل هتل ها نظاره گر هستند. بهترین رویدادهای بعد از جشن در بارهای شیک و کلوپ هایی رخ می دهند که فاصله کمی تا ساحل دارند.
در خیابان اکسفورد لندن به حراجی سالیانه بپیوندید
آن ها که خواهان اجناس مارک دار با تخفیف عالی هستند باید به انبوه جمعیتی بپیوندند که هر روز باکسینگ (Boxing Day) به آکسفورد سرازیر می شود. اگر از چادر زدن خوشتان نمی آید و نمی خواهید در صف های طولانی بمانید، باید بدانید که حراجی تا آخر ژانویه پابرجاست (و از فشار و هل دادن های جمعیت کم می شود). فروشگاه بزرگ و معروف سلف ریج (پلاک ۴۰۰)، دیبن هامس (پلاک ۳۳۸-۳۳۴)  و خانه فریزر (پلاک ۳۱۸) در خیابان آکسفورد هستند و جو دیوانه وارشان کمتر است و می توانید همان حوالی قیمت های خوب را در لیبرتی (ورودی از خیابان گریت مارلبورو) پیدا کنید.
به تپه های اسکی شامونی مون بلان (Chamonix-Mont-Blanc) در فرانسه بروید
توده سنگ مون بلان، منطقه ای خیره کننده از شهر استراحتگاهی اسکی شامونی است. امروزه این محل که میزبان اولین دوره بازی های المپیک زمستانی سال ۱۹۲۴ بود، حدود ۱۵۲ کیلومتر پیست سراشیبی دارد که برای همه سطوح مناسب است. خود مون بلان هم بلندترین قله کل غرب اروپاست و اگر از چالش خارج از پیست لذت می برید، می توانید دره بلانش (Vallée Blanche) را تا ته دره بروید و بعد ۱۰ هزار پا عمودی صعود کنید. اپره اسکی (après-ski) شبیه هیچ کدام نیست؛ دو خیابان اصلی و میدان پر جنب و جوش آن پر از رستوران و بار است و در فصل زمستان همیشه موسیقی زنده و جوانان آماده جشن گرفتن یافت می شود.
در گوا (Goa) هندوستان از هوای گرم تر برخوردار شوید
اگرچه قیمت سفرها این موقع سال نسبتا بالا است اما گوا مقصد ارزان قیمتی است. پس اگر از پس تعطیلات ده روزه بر می آیید، تک تک سکه هایی که خرج این پرواز می کنید ارزش دارد. ساحل حدودا ۱۲۰ کیلومتری آن همه چیز از ساحل پر از جشن و سرور، استراحت گاه های عادی، گستره های آرام ماسه و مناطق محصور هیپی دارد. از سال نو و کریسمس پرهیز کنید تا مناطق دنج و آرامی بیابید؛ به خصوص اگر به سمت جنوب تر بروید. همچنین می توانید از جمعیت عبور کنید و پایتخت سابق پرتغالی گوای قدیمی و مناطق داخلی تر سرسبز این ایالت کوچک را کاوش کنید.
در بزرگ ترین زمین اسکیت جهان در اونتاریو بازی کنید
پایتخت کانادا دارای بزرگ ترین زمین یخزده طبیعی در جهان است. هر زمستان، آبراه ۴٫۸ مایلی ریدو (Rideau) که از اوتاوا می گذرد یخ می زند و محلی ها و توریست ها در آن اسکیت بازی می کنند-برخی محلی های بی پروا، حتی با اسکیت سر کار می روند. دمای هوا تعیین می کند تا چه موقع می شود اسکیت بازی کرد اما متوسط سرمای هوا در ده سال گذشته حدود ۴۵ روز بوده است-پس کلی وقت دارید!
در جزایر شتلند (Shetland) اسکاتلند شاهد آپ هلی آ (Up Helly Aa) باشید
آن طرف ساحل شمالی قلب اسکاتلند در ماه ژانویه شاید زیاد شبیه مقصد مطلوب نباشد اما هر سال آخرین سه شنبه ماه ژانویه، رویدادی خارق العاده در پایتخت شتلند، لرویک (Lerwick) رخ می دهد. محلی ها با افتخار به اجداد وایکینگ خود (اجازه ورود زنان داده نمی شود!) جوخه هایی به رهبری رئیس قبیله خود گوئیزر ژارل (Guizer Jarl) را تشکیل می دهند و پس از صرف ماه ها برای طراحی لباس، سپر، نیزه و سلاح برای جشنواره یک روزه، راه می افتند. لباس گرم بپوشید و پشت سر این عده در خیابان های موعود رویداد حرکت کنید: راهپیمایی با مشعل و شکوه خیره کننده وایکینگ ها را خواهید دید. جشن عصرگاهی ادامه دارد تا ساعت موعود می رسد و محلی ها شروع به جشن، خوش گذرانی، نواختن موسیقی و رقص می کنند و لباس ها است که خنده و شادی را همراه می کند. نکته خوبش این است که روز بعد آن، تعطیلات عمومی است.
برای گرامیداشت روز استرالیا به استرالیا بروید
سرمای سخت زمستان را در نیمکره شمالی پشت سر بگذارید و راهی استرالیای آفتابی شوید. ۲۶ ژانویه ۱۷۸۸ زمانی بود که کاپیتان آرتور فیلیپ اولین بار پرچم انگلستان را در سیدنی به اهتزاز درآورد و حالا این روز، تعطیلات عمومی است و در آن خانواده و دوستان دور هم جمع می شوند تا استرالیایی بودن را جشن بگیرند. امروزه روز استرالیا در شهرها و روستاهای سرتاسر کشور جشن گرفته می شود و بزرگ ترین آن ها در پرث، سیدنی، ملبورن و کانبرا است. فعالیت های رایگان خانواده پسند و سرگرمی ها کل روز در پارک ها هست و عصر، آتش بازی و نمایش است که معروف ترینش انفجار نور بر فراز بندر سیدنی است.
در بادن بادن (Baden-Baden) آلمان، روح و جسمتان را جلا بدهید.
شهر اسپای هوشمند بادن بادن آلمان (به معنی حمام های بادن) بابت آب درمانی اش ۲۰۰۰ سال است که معروف است. حمام های رومی-ایرلندی معدنی فریدریشباد (Friedrichsbad) مکانی عالی برای رفع استرس بعد از دوره جشن است؛ خودتان را به برنامه ۱۷ قدم بسپارید و بین حمام های آب معدنی، دوش ها و حوضچه ها و سوناها گردش کنید. حمام کردن به صورت عریان اجباری است و اغلب مختلط می باشد. حتما از قبل این مسئله و زمان باز شدن و قیمت ها را بررسی کنید.
دسته بندی :گردشگری

نظرات