تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

تغییراتی در روند گزینش مهاجران اقتصادی

۱۳ خرداد ۱۳۹۵
تغییراتی در روند گزینش مهاجران اقتصادی

 5 ژانویه ۲۰۱۶ _ تغییراتی در رابطه با دو معیار گزینشی و تبادل درخواست ها تحت برنامه نیروی کار متخصص و مهاجران اهل تجارت انجام شده است. تبادل به این معنی است که وزارت مهاجرت می تواند بین متقاضی و همسرش جابجایی ایجاد کرده  و تعیین کند که کدامیک می تواند متقاضی اصلی باشد . اولین معیاری که تغییر یافته " رشته تحصیلی " است . بر اساس این تغییر دیگر وزارت نیازی به تجربه کاری اخیر در رابطه با رشته تحصیلی برای دیپلم هایی که در پنج سال گذشت کسب شده اند، ندارد. از این به بعد، متقاضیان امتیازاتی برای دیپلم هایشان، صرف نظر از زمان کسب این دیپلم ها دریافت خواهند کرد به شرط آنکه انها را قبل از ارائه درخواست کسب کرده باشند.

معیار دوم که تغییر یافته است " سطح تحصیلات " است. این تغییر به متقاضیان این اجازه را می دهد که در رابطه با این معیار ، به شرط کسب دیپلم قبل از ارائه درخواست، امتیازاتی کسب کنند .

علاوه بر این، وزارت دیگر جابجایی بین متقاضی اصلی و همسرش ایجاد نمی کند. بر این اساس، کسی که در هنگام ارائه درخواست، به عنوان متقاضی اصلی معرفی شده است، در طول مراحل بررسی از طرف وزارت تغییر نخواهد کرد.

برای اطمینان از دریافت بیشترین امتیازات، اکیدا توصیه می شود که فرم ارزیابی اولیه برای مهاجرت را قبل از ارائه درخواست تکمیل کنید.

این تغییرات، که از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵  در دست اجرا هستند، فقط برای متقاضیان گواهی گزینش که بعد از این تاریخ دریافت شده اند، اعمال می شوند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات