تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تعطیلات در جرموک

۵ مهر ۱۳۹۵

تعطیلات در جرموک

شهر جرموک در جنوب شرق ارمنستان واقع شده است. هوای معتدل، آب معدنی درمان کننده، طبیعت زیبا، همه آن ها، شهر جرموک را یک تفریحگاه می سازد که مسافران تور ارمنستان بسیاری را به خود جذب می کند. هوا در این منطقه، بسیار تازه، پاک، به دور از خاک و پراکنده از عطر گل می باشد. زیبایی این شهر، غیر قابل توصیف است و هیچ کس را بی تفاوت به خود نمی کند. کوه های بسیار، انواع سبزی ها و رودخانه ای که شهر را به دو قسمت تقسیم می کند، آبشار های بزرگ، دریاچه ها و جنگل ها، در این شهر وجود دارند. به دلیل اینکه مسافران تور ارمنستان احساس راحتی داشته باشند، هتل های بسیار، اقامتگاه ها و رستوران های فراوانی در این شهر قرار گرفته اند.

holiday-1

  1. آب و هوا
زمانی که برای تعطیلات به یک شهر سفر می کنید، یکی از مهمترین اطلاعاتی که می بایست از آن شهر به دست بیاورید، دانستن چگونگی آب و هوای آنجاست. هوای این شهر آلپی و متوسط می باشد. در زمستان ها هوا برفی و سرد است و همچنین باد در آنجا نمی وزد. دمای هوا در این زمان بین -۵ تا -۹ درجه سیلیسیوس می شود. رطوبت در زمستان زیاد شده اما مه بسیار کم اتفاق می افتد. زمانی که در زمستان برف می بارد، مسافران تور ارمنستان که علاقهمند به اسکی هستند، می توانند در این تفریحگاه به اسکی بپردازند. در بهار درجه هوا بالا می رود. در این فصل معمولا هوا از ۵ درجه شروع شده و تا ۱۰ درجه ادامه دارد.  در ماه می، از ۹ درجه تا ۲۰ درجه سانتیگراد دمای هوا متفاوت می باشد. تابستان ها گرم و آفتابی و خشک می باشد و درجه هوا از ۱۰ درجه تا ۲۰ درجه افزایش می یابد. در پاییز، دمای هوا کاهش میابد. خصوصا در ماه اکتبر تا نوامبر، دمای هوا از ۵ درجه به ۰ درجه می رسد.

holiday-2

  1. آب معدنی
در زمان های گذشته، جرموک دارای آب معدنی معروف بوده است و در آن زمان اعتقاد بر این بود که این آب شفابخش می باشد. در این شهر ۴۰ سرچشمه هایپوترمال وجود دارد که بنابر شکل و نحوه قرار گرفتنشان، دقیقا شبیه سرچشمه های چک کارلووی واری می باشند. این آب دارای مقدار زیادی کلر، سدیم، پتاسیم، کلسیم، آهن، فلوئور، برم، منیزیم و غیره است. از این آب برای درمان بیماری های گوارشی، سیستم عصبی، اختلالات متابولیکی و دیگر بیماری ها نیز استفاده می گردد. اگر به این شهر با تور ارزان ارمنستان سفر می کنید، پیشنهاد می کنیم با گالری آب بروید زیرا این گالری سنبل این شهر به شمار می رود.
در آنجا می توانید آب با دمای متفاوت را به رایگان امتحان کنید.

holiday-3

  1. درمانگاه ها و هتل ها
معمولا درمانگاه های بسیاری در این شهر وجود دارند که همگی با خدمات با کیفیت می باشند. این مکان ها در بهترین مناطق جرموک ساخته شده اند و دارای اتاق های فراوان می باشند.
از جمله درمانگاه ها: درمانگاه جرموک، الیمپیا، اشکسار، و غیره می باشند.
هتل های بسیار با کیفیتی نیز جهت فراهم آوردن اسباب آسایش مسافران تور ارزان ارمنستان وجود دارد. برخی از این هتل ها چشم انداز رو به دریاچه زیبای جرموک دارند.
برخی از هتل های این شهر: هتل ورونا، هتل انیکس، و غیره هستند.

holiday-4

  1. مناطق دیدنی جرموک
از مناطق دیدنی جرموک می توان به کلیسای جندیوانک، آبشار جرموک، گالری هنر جرموک و غیره اشاره کرد  که در نزدیکی شهر واقع شده اند. این شهر، مکانی جهت پیاده روی مسافران می باشد و همه از مکان های پرطرفدار در میان مردم محلی و توریستان می باشند.
  1. رستوران ها
رستوران های این شهر، برای همه سلایق غذا دارند. این رستوران های سنتی، فرصت مناسبی به مسافران می دهند تا بتوانند بهترین غذا ها و جدید ترین غذاها را امتحان کنند و با فرهنگ این شهر آشنا شوند.
از رستوران های پرطرفدار از نظر توریستان، می توان به: جندیوانک، رستوران جرموک، رستوران فورتی اشاره کرد.
اگر به تفریح در این شهر علاقه دارید، حتما با آژانس گردشگری ایران آنکارا تماس بگیرید.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات