تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تحصیل در آمریکا شماره سوم | مسائل مالی تحصیل در آمریکا

۹ آبان ۱۳۹۴
تحصیل در آمریکا شماره سوم | مسائل مالی تحصیل در آمریکا

مسائل مالی تحصیل در آمریکا

مسائل مالی تحصیل در آمریکا برای مدت اقامت تان هنگام برنامه ریزی در مورد مبلغ پول مورد نیاز جهت تامین مخارج اقامت تان به هزینه برآوردهایی که در فرم۲۰_l یا فرم DS_2019 که به نامه پذیرش شما پیوست شده است نگاه کنید. این برآوردها معمولا دقیق هستند و از دانشجویان خارجی انتظار میرود مبلغ درج شده از وجوه کافی برخوردار باشند. همچنین شاید بخواهید در مورد مبلغ مورد نیاز از یک مشاور EducationUSA یا ضامن خود سوال کنید.


راهنمای تهیه بودجه 

شهریه و هزینه ها: شهریه هزینه و سایر مخارج تحصیلی بسیار متفاوت هستند. برای درک این مخارج وتعهدات مالی تان فرم ۲۰_l یا DS_2019 را چک کنید و مطالب پذیرش را از دانشگاه یا کالج تان مطالعه کنید. اگر سوالی دارید از دفتر پذیرش ضامن تان یا مشاور دانشجویان خارجی سوال کنید.

مخارج زندگی: کاتالوگها و وب سایت های دانشگاه منابع خوبی برای اطلاعات در مورد هزینه های زندگی کنونی می باشند. مشاور EducationUSA شما همچنین ممکن است در مورد آخرین مخارج ماهیانه بر اساس شهر و دانشگاه اطلاعاتی را داشته باشد. حتما مخارج اضافی را در مدت تعطیلات در نظر بگیرید. بیشتر خوابگاهها و تسهیلات خوراکی دانشگاهها در زمان تعطیلات تعطیل می شوند، این بدان معنی است که در صورتی که دانشگاه برای دانشجویانی که قادر به بازگشت به خانه شان نیستند، خوابگاهها وناهار خوری را باز نگه ندارند، شما باید برای محل زندگی تان و غذا خوری خود پرداخت کنید. از مشاور دانشجویان خارجی در این خصوص سوال کنید تا بتوانید تمهیدات لازم را فراهم کنید.

بیمه سفر وبیمه بهداشتی: برای پوشش سفر از کشورتان به محل دانشگاه در آمریکا نیاز به بیمه سفر خواهید داشت همچنین برای مدت اقامت تان در امریکا نیاز به بیمه بهداشتی متفاوت است. (به بخش “بیمه بهداشتی” در این فصل مراجعه نمایید).

بیمه بار سفر: بیمه بار سفر در مقابل گم شدن، صدمه، یا دزدی بار سفرتان محافظت می کند. این بیمه هزینه مقعولی دارد و در آژانس های مسافرتی و کیوسکهای فرودگاه در دسترس می باشد. اگر چمدانی گم شود فورا شکایتی به دفتر نمایندگی هواپیما در فرودگاه ارائه دهید. نوشتن نام شخصی را که به شما کمک کرد و نشانی محل کار و شماره تلفنی که از طریق آن می شود بعدا با او تماس گرفت را یادداشت کنید خط هواپیمایی چمدان را پیدا خواهد کرد (که ممکن است به سادگی به مقصد دیگری ارسال شده باشد) و پس از پیدا کردن آنرا به نشانی شما در آمریکا ارسال خواهد کرد در صورتی که پس از گذشت مدت زمان خاص چمدان شما پیدا نشود، خط هواپیمایی برای جایگزینی آن به شما پول پرداخت خواهد کرد.

کتابها و لوازم :دانشجویان در آمریکا باید کتابها درسی خود را خریداری نمایید و این امر میتواند پرهزینه باشد. اکثر دانشگاهها کتاب فروشی هایی در محوطه دانشگاه دارند که میشود در آنجا کتابهای نو یا استفاده شده ای را به هزینه کمتری تهیه کرد (همچنین شما شاید بتوانید کتابهای خود را در آخر نیمسال به قیمت کمتری مجددا به کتابفروشی بفروشید). هزینه کتاب های درسی و لوازم براساس زمینه تحصیلات شما میتواند بسیار متفاوت باشد.

دانشجویان در هنرهای ذوقی می توانند انتظار پرداخت تا ۸۰۰& در سال برای کتابهای درسی داشته باشند. اگر در نظر دارید در زمینه ای تحصیل کنید که مستلزم لوازم خاصی مانند مهندسی، هنر، معماری استٰ، مخارج شما احتمالا بیشتر خواهند بود. کتبها و کتابهای درسی برای دانشجویان مهندسی ممکن است سالی ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزینه در برداشته باشند و کتابهای دانشجویان پزشکی، دارو سازی و حقوق می تواند حتی گرانتر باشد. همچنین ممکن است از شما تقاضا شود که یک کامپیوتر شخصی خریداری کنید یا به آن دسترسی داشته باشید.

وسائل حمل و نقل: برآورد مخارج زندگی که توسط اکثر دانشگاهها ارائه شده اند شامل سفر بین آمریکاو کشور شما نمی باشد. اطمینان کسب کنید که بودجه سالانه شما مخارج سفر رفت و بر گشت بین کشور و دانشگاه تان باشد. اگر در نظر دارید که در محوطه ای خارج دانشگاه رفت وآمد کنید باید هزینه این رفت و آمد را نیز در نظر بگیرید.

ارتباطات: برای هزینه ارتباطات مانند تماس های تلفن و تمبر پستی به دقت برنامه ریزی کنید.

مخارج شخصی: مخارج شخصی شامل هزینه پوشاک لوازم آرایش و سایر لوازم و خدمات پایه ای است. اگر افراد وابسته به همراه شما هستند، مانند همسر و یا کودکان، یا اگر نیازهای پزشکی خاص دارید باید وجوه مکمل قابل توجه ای را برای پرداخت مخارج زندگی داشته باشید. بیشتر دانشگاهها می توانند برآوردی از هزینه های پایه ای دانشجو را ارائه دهند.         

اقلام فرعی: نیازهای شخصی مانند لباسشویی، نوشت افزار، عکس، رفتن به رستوران و تفریحات را مد نظر داشته باشید.

سفر: اگر قصد سفر دارید به خاطر داشته باشید که باید هزینه سفر هایتان را نیز حساب کنید.

مالیات ها: اگر از دانشگاه تان در آمریکا کمک هزینه تحصیلی یا استاد یاری دریافت می کنید به خاطر داشته باشید که دولتهای فدرال وایالتی معمولا این کمکهای اهدایی را مشمول مالیات میدانند در امداها یا  کمکهای اهدایی از کشورتان نیز ممکن است مشمول مالیات باشد.

تمهیدات با بانک تان

قبل از سفر به آمریکا، با بانک عمده ای در شهرتان تماس بگیرید. در مورد نحوه ارسال پول مکمل طی مدت اقامت تان در آمریکا اطلاعات کسب کنید. به محض اینکه حسابی در آمریکا باز کردید معمولا ارسال پول به صورت الکترونیک، از بانکی در کشورتان به بانکی در آمریکا بهترین روش است (برای اطلاعات بیشتر در مورد باز کردن حساب بانکی در آمریکا به فصل ۷مراجعه نمایید). در مورد هزینه ها برای انتقال پول و مدت زمانی که برای انجام این انتقال لازم است سوال کنید. حتما اطلاعات لازم برای انتقال وجوه به آمریکا، مانند شماره حساب خارجی وکد شناسایی بانک (BIC یاSWIFT) را جویا شدید.

هزینه های سفر و اسکان

قبل از عزیمت، تعیین کنید که طی چند هفته اول اقامت درآمریکا به چه مبلغی نیاز خواهید داشت. احتمالا برای پرداخت شهریه اولین نیمسال تحصیلی، به علاوه اتاق وخوراک در صورتی که در نظر داشته باشید که در خوابگاه زندگی کنید به وجهی نیاز خواهید داشت. اگر در نظر دارید که خارج از دانشگاه زندگی کنید برای آپارتمان واحتمالا بیعانه آب وبرق مخارج زندگی در حالیکه به دنبال مسکن میگردید وایاب ذهاب پول نیاز خواهید داشت. مشاور دانشجویان خارجی شما میتواند برای ارزیابی هزینه زندگی در خارج از دانشگاه  کمک کند.

شما همچنین برای کتابها، لوازم مدرسه وهزینه ها مخارجی خواهید داشت، در واقع باید از ۱۰۰دلار تا ۲۰۰دلار پول نقد به اسکناس های کوچک (۱، ۵، ۱۰و ۲۰ دلاری) برای استفاده در مواردی مانند پرداخت به تاکسی، خوراک وتماسهای تلفنی طی مدت زمان اقامت تان به همراه داشته باشید، شما می توانید تقریبا در هر مغازه ای اسکناس های آمریکایی را به اسکناس های کوچک تر و پول خرد تبدیل کنید اما مغازه های کوچکتر ممکن است برای خرد کردن اسکناس های بزرگتر از ۲۰دلار مشکل داشته باشند.

مقدار زیادی پول نقد با خود حمل نکنید زیرا ممکن است به آسانی گم شده یا سرقت شود. از آنجایی که باز کردن حساب بانکی وانتقال وجوه از بانکی در کشورتان ممکن است چند ماه طول بکشد، باید از قبل برنامه ریزی کنید. اگر کارت بانکی از کشورتان حمل می کنید، درمورد اینکه آیا در آمریکا معتبر است جویا شوید. اگر معتبر باشد، هنگام سفر نیازی به حمل پول زیاد نخواهید داشت. اگر کارت بانکی نداشته باشید یا کارتتان در آمریکا معتبر نباشد  باید با خود پول حمل کنید. اگر ملزم به حمل پول زیادی باشید، شاید خرید کارت `از قبل پرداخت شده بدهی` ((prepaid debit card یا استفاده از چکهای مسافرتی، مطمئن ترین راه باشد.

 به جای پول نقد کارتهای از پیش پرداخت شده بدهی توسط اکثر تجارت های امریکا مورد قبول قرار می گیرند، هنگامی که یک کارت از پیش پرداخت شده بدهی خریداری می کنید مقداری معینی پول پرداخت می کنید که به حسابتان اضافه می شود. سپس می توانید تا هنگامی که موجودی تان به صفر برسد از این کارت برای پرداختها استفاده کنید. اگر مایل هستید که به استفاده از کارت ادامه دهید باید به موجودی صفر پول اضافه کنید یاکارت جدیدی را خریدداری کنید. اگر قادر نیستید که کارت از پیش پرداخت شده بدهی را در کشورتان یا به صورت آنلاین خریدداری نمایید می توانید آن را در اکثر فرودگاههای آمریکا خریدداری کنید (برای اطلاعات بیشتر در مورد کارتهای بدهی ازپیش پرداخت شده به فصل ۷مراجعه نمایید )

در حالیکه چکهای مسافرتی به نسب کارتهای بدهی یا ATM راه درست نیستند، اما روش مطمئنی برای حمل پول هنگام سفر هستند، زیرا در مقابل سرقت گم شدن و آسیب، بیمه هستند .با ارائه کارت شناسایی مناسب شما می توانید آنها را  به آسانی در اکثر مغازه های آمریکا به پول نقد تبدیل کنید .شما می توانید از اکثر بانک ها چک مسافرتی خریدداری نمایید .هنگام خرید از شما خواسته می شود که نام خود را به روی هر چک مسافرتی درج کنید .هر چک را یک بار امضاء کنید، وقتی چک را نقد می کنید، به منظورتعیین اینکه شما همان شخصی هستید که چک به نام او صادر شده است برای بار دوم آنرا امضاءمی کنید. نام خود را همانگونه که در گذرنامه درج شده است به انگلیسی امضاءکنید.

محدودیت مالی 

دولت آمریکا برای مبلغی که یک فرد غیر ساکن می تواند ارز آمریکا را به همراه خود به آمریکا آورده یا آنرا برای مقاصد تحصیلی ارسال نماید محدودیت قائل نمی شود. اما افراد را ملزم می دارد تا برای انتقال پول نقد یا سایر ابزار مالی به ارزش ۱۰,۰۰۰$ دلار یا بیشتر (به کشوریا خارج از آن) گزارشی ارائه دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این شرایط از سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشورتان سوال کنید.

بسیاری از کشور ها محدودیتهایی در تبادل ارز دارند . اگر کشورتان چنین محدودیتهایی دارد , می توانید برای خارج کردن ارز از کشور تقاضای اجازه کنید .برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر صدور گذر نامه در کشورتان تماس بگیرید.

شاد و سربلند باشید.

راستی اگر قصد سفر به کشور آمریکا را دارید،خواهشمندیم برای گرفتن وقت سفارت آمریکا،ویزای آمریکا و هرگونه سوال در مورد کشور آمریکا با همکاران ما در واحد فروش ایران آنکارا در تماس باشید.

دسته بندی :آمریکا

نظرات