تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بهترین زمان در سال برای سفر به استرالیا

۳ خرداد ۱۳۹۶
بهترین زمان در سال برای سفر به استرالیا

بهترین زمان در سال برای سفر به استرالیا
استرالیا کشوری پهناور با انواع زیادی آب و هوا می باشد. ایالات شمالی معمولا در طول سال گرم هستند درحالیکه ایالات جنوبی زمستانهای سردتری دارند. دسامبر تا فوریه تابستان است؛ مارس تا می پاییز است؛ ژوئن تا آگوست زمستان است و سپتامبر تا نوامبر بهار است.
هزینه معمولی سفر با هواپیما از LAX تا سیدنی، استرالیا
هزینه سفر با هواپیما در طول سال تغییر می کند و قطعا تعطیلات بر این هزینه ها تاثیرگذار است.
بهترین زمان برای سفر به شهرهای مختلف استرالیا
سیدنی در نیو ساوت ولز در منطقه معتدل استرالیا قرار دارد. منطقه تقسیم شده بزرگ ((The Great Dividing Range عامل اصلی تغییر آب و هوا بوده و ۴ منطقه کاملا متمایز ایجاد می کند: نوار ساحلی، ارتفاعات، دامنه های غربی و حومه مسطح غربی.
معمولا ۳۴۰ روز در سال در سیدنی آفتابی است و رطوبت در تابستان به ۶۵ درصد می رسد.
کایرنس در کوئینزلند تاحدی گرمسیری است، تابستانها گرم و مرطوب بوده و زمستانهای خشک و معتدل است.
در طول ساحل از نوامبر تا می گردباد وجود دارد.
کایرنس یکی از مکانهای دسترسی به دیواره بزرگ مرجانی است که در سمت راست تصویر آن در بالا آورده شده است.
آیزر راک در منطقه شمالی قرار دارد (که در حقیقت شمالی ترین بخش استرالیا نمی باشد، به آن “قله بالایی” (‘Top End) می گویند )، دارای آب و هوای کاملا متمایز و یک فصل مرطوب از اکتبر تا آوریل و یک فصل خشک از می تا سپتامبر می باشد. دمای هوا در شبهای زمستان می تواند تا زیر انجماد برسد؛ در تابستان دمای روزانه می تواند به ۱۰۰ درجه فارنهایت برسد و شبهای خشک و سردی دارد.
 آدلاید در جنوب استرالیا دارای زمستانعای معتدل و مرطوب (با متوسط دمایی ۶۰ درجه فارنهایت) و تابستانهای گرم و خشک (با متوسط دمایی ۸۴ درجه فارنهایت) می باشد.
ژوئن مرطوب ترین ماه است اما متوسط بارش در آن فقط کمی بیش از ۳ اینچ است. در تابستان ماههای بدون باران غیرمعمول نیست.
تاکستان جاکوب کریک در باروسا ولی، یکی از مراکز مهم نوشیدنی سازی در استرالیا، قرار دارد.
ملبورن در ویکتوریا برای آب و هوای متغیر مشهور است اما معمولا آب و هوا در تابستانهای گرم (با متوسط دمایی ۷۷ درجه فارنهایت)، فصل های بهار و پاییز ملایم و زمستانهای سرد (با متوسط دمایی ۵۷ درجه فارنهایت) معتدل می باشد.
سنگهای آهک شناخته شده با عنوان Twelve Apostles واقع در جاده اقیانوس بزرگ حدود ۱۰۰ مایلی غرب ملبورن دیده می شود.
پرت در استرالیای غربی قرار داشته و میزان بارش از می تا سپتامبر بیشترین مقدار است. گرمترین ماه فوریه با متوسط دمایی ۸۸ درجه فارنهایت می باشد؛ دمای متوسط زمستان حدود ۶۵ درجه فارنهایت است. نسیم خنکی با عنوان “The Fremantle Doctor” از سوی دریا وزیده و هوای شهر را مطبوع می کند.
تاسمانی در جنوب شرقی این قاره بزرگ دارای آب و هوای معتدل و خوبی است. هیچ بخشی از این جزیره بیشتر از حدود ۷۵ مایل از آب فاصله نداشته و اقیانوس تاثیر زیادی بر آب و هوای آن دارد. به خاطر اینکه نسبت به سایر بخش های استرالیا بسیار دورتر از خط استوا است دارای فصل های متمایزی می باشد. ماههای ژانویه و فوریه تا حدی خشک هستند و متوسط دمایی ۷۰ درجه فارنهایت است.
طوفان در استرالیا
گردبادها گاهی در کایرنس، سواحل کوئینزلند بین ماههای نوامبر و می رخ می دهند. در اطراف آلیس اسپرینگز و آیرز راک می توان شاهد طوفانهای همراه با تندر، تگرگ و طوفان شن در ماههای بهاری بود. در استرالیای غربی ممکن است طوفانهای گرمسیری بین ماههای نوامبر و آوریل رخ دهند، البته این طوفانها بیشتر در ماهای ژانویه و فوریه رخ می دهند.
هزینه رزورت و سفر با هواپیما
فصلهای شلوغ از کریسمس تا پایان ژانویه که زمان تعطیلات تابستانی دانش آموزان است، طول می کشد و رزورتهای محبوب با مردم محلی پر می شود. در بخش شمالی ژوئن تا آگوست فصل اوج شلوغی است زیرا مردم استرالیا از مناطق جنوبی برای فرار از زمستان به شمال مسافرت می کنند. معمولا خطوط هوایی در طول ماه آوریل تا ژوئن تخفیفهای در هزینه سفر با هواپیما در نظر می گیرند.
دمای آب، غواصی SCUBA و موج سواری در استرالیا
در صخره بزرگ مرجانی می توانید در طول سال غواصی کنید، البته بهترین شرایط غواصی از اواخر آگوست تا اوایل دسامبر است. بهترین زمان برای غواصی و سفر هایی به مدت یک تا دوشب با قایق از جولای تا نوامبر است. بهترین میدان دید در دریای مرجانی در ماه ژوئن و سپتامبر است. از ماه آوریل تا ژوئن کوسه نهنگها نزدیک نینگالو در استرالیای غربی دیده می شوند.
دسته بندی :استرالیا

نظرات