تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بهترین تفریحات و نقاط توریستی دنیا در ماه نوامبر

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
بهترین تفریحات و نقاط توریستی دنیا در ماه نوامبر

چون در ماه نوامبر نیمکره شمالی سرد می شود، پایین خط استوا، همه چیز در حال گرم شدن است و گل ها به استقبال تابستان می روند. دمای رو به خنک شدن زیاد هم بد نیست چون دمای هوا در مصر و هندوستان قابل تحمل تر می شود و پاییز کره جنوبی هم دیدنی است. بهترین مکان های سفر در نوامبر را ببینید.
موج سواری در سنگال
در ساحل غربی سنگال، خلوت تر از مراکش و موج سواری بهتر در داکار می توانید از آب و آفتاب، فرهنگ بی همتا، دیدنی ها، غذای تازه دریایی، و موج های بی نظیر  بهره ببرید-همه کنار هم. نوامبر آغاز فصل زمستان است و وقتی موج ها هنوز کوچکند اما دامنه زیادی (۰٫۵ تا ۳ متر) دارند-مناسب برای همه نوع موج سوار. اگر تازه می خواهید یاد بگیرید، مهارتتان را بیشتر کنید یا با بقیه موج سوارها دمخور شوید، می توانید به یکی از اردوگاه های موج سواری اطراف سواحل شمالی داکار بروید یا اگر موج های بلندتر می خواهید به یکی از جزیره های اطراف مثل انگور (NGor) بروید. کمتر از یک کیلومتر دورتر از زمین خشک، جزیره انگور ساکت و بی سر و صداست اما آن قدر نزدیک هست که اگر دلتان سرزندگی بیشتر می خواهد، بعد از ظهر سوار قایق به شهر برگردید.
رفتن به یک پارک ملی در کره جنوبی
پارک ملی نائه ایانگ سان (Naejangsan) در کوهستان ایالت جه اولادو (Jeolla-do) در پاییز غرق رنگ های آتشین می شود. شاخ و برگ آن-عمدتا درختان افرا و نارون قرمز و زبان گنجشک، بلوط، زغال اخته و ممروز-با رنگ های زیبای قرمز سیر، سبز، زرد و هرچه در این میان هست آتیشن می شود. این پارک که با اتوبوس از سئول ۳ ساعت فاصله دارد، جای گشت و گذار خوبی برای یک روز است و آبشار و دریاچه دارد و ۱۸۸۰ گونهمختلف حیات وحش دارد، چند بتکده و معبد دارد و پر از مکان های مرتفع است-۷۶۰۳۲ کیلومتر مربع.
جشن دیوالی در جای پور (Diwali in Jaipur) هندوستان
جای پور، «شهر صورتی» یکی از هیجان آورترین مکان ها برای جشن گرفتن دیوالی (Diwali)، جشنواره سالانه هندوان برای نور است که امسال از سوم تا هفتم نوامبر برگزار می شود. کل شهر برای جشن گرفتن بیرون می آیند و به سختی می شود نقطه ای تاریک در شهر یافت زیرا در فضایی مملو از نورهای نئون قرار می گیرید که بی پایان به نظر می رسند و بر فراز ساختمان ها آویزان هستند و البته نورافشانی و آتش بازی هم هست. همین طور که از این منظره لذت می برید می توانید از شیرینی های خوشمزه هندی هم استفاده کنید.
اسکی در آلپ فرانسوی
نمی توانید تا کریسمس صبر کنید؟ یا هوای رفتن به برف با قیمت ارزان و شیب های ملایم را در سر می پرورانید؟ استراحت گاه های مرتفع آلپ فرانسوی در تیگنه (Tignes) و لو دو آلپ (Les Deux Alpes) کارشان را از نوامبر شروع می کنند. این استراحت گاه ها با ارتفاع ۳۲۰۰ متری، اولین جاهایی هستند که برف زمستانی به خود می بینند. اما اگر در روزهای غیرقابل پیش بینی هوای اروپا بتوانید تا یخچال ها برسید، قلبتان به تپش می افتد-مهم نیست آب و هوا چه طور باشد.
جشن شکرگزاری در نیویورک
جشن شکرگزاری گسعترده ترین جشن آمریکایی هاست و شروع فصل تعطیلات در آمریکا را نوید می دهد. بیشتر مردم این روز انتهای ماه نوامبر را با خانواده می گذرانند اما نیویورک کاری می کند که مسافران هم سرگرم شوند. رژه میسی (Macy) سالیانه جشن شکرگزاری شما را صبح سرگرم می کند و کافه ها و رستوران های بسیاری-مثل کافه خیابانی کورنلیا (Cornelia Street Cafe) در وست ویلج (West Village) و رد کت (Red Cat) در چلسی-وعده های سنتی شکرگزاری درست می کنند (البته به علاوه جایگزین برای کسانی که وعده غذایی فصل را ترجیح می دهند) و بعد می توانید در پارک برایانت (Bryant) روی یخ ها اسکیت بازی کنید یا چند ساعتی را محو هنر، صنایع دستی و جواهرات بازار تعطیلات میدان یونیون (Union Square Holiday Market) شوید.
کایت سواری در مصر
احساس بادی که زیر بال های کایت بوزد و به آن قدرت دهد و باعث شود با سرعتی سرسام آور برفراز اقیانوس حرکت کنید، تکرار نشدنی است. اگر دنبال لذت و کیف کایت سواری هستید، الغردقه در ساحل دریای سرخ جای مناسب این کار است. باران در آن به ندرت می بارد و همیشه آفتابی و بادی است-شرایطی کامل برای این ورزش. مناطق کم عمق برای تازه کارها هم هست و میانگین دمای ۲۵ درجه در ماه نوامبر آن را تبدیل به جایی ایده آل برای بارش های نم نم آخر پاییزی و هیجان ورزشی جدید کرده است. البته یادگرفتن کایت سواری آن قدرها هم ارزان نیست؛ دوره ۱۸ ساعته که در سه یا چهار روز برگزار می شود برایتان حدود ۶۶۰ دلار آب می خورد.
فیل سواری در سورین (Surin) تایلند
تا به حال دقت کرده اید نقشه تایلند مثل سر یک فیل است؟ شاید وقت آن رسیده که به صدها فیلی بپیوندید که در شهر سورین، مرز تایلند با کامبوج رژه می روند. آن ها در آخر هفته سوم ماه نوامبر به سمت مقادیر انبوهی غذا معروف به «صبحانه فیل ها» می روند. روز بعد، فیل ها نمایشی جالب در جایی به اسم استادیوم فیل ها برگزار می کنند و نبردهای گذشته را در آن بازسازی می کنند. راستش اگر نقشه این کشور شبیه سر فیل نبود، عجیب بود.
جام ملبورن در ملبورن استرالیا
بیش از ۱۵۰ سال است که ۱۱۰ هزار تماشاچی برای دیدن مسابقه ای «که یک ملت را متوقف می کند» در روز سه شنبه اول هر ماه نوامبر به اینجا سرازیر می شوند و در آن اسب ها دور مسیر ۳٫۲ کیلومتری می دوند. محبوبیت جام ملبورن را دست کم نگیرید-حتی جنگ جهانی هم مانع برگزاری آن نشده است. اگر هم نتوانید به خود مسابقه بروید، در شهر کلی جشن برپا می شود و تعطیلات عمومی است. حتما از قبل مراکز اقامتی را رزرو کنید.
دسته بندی :گردشگری

نظرات