تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

برنامه نامزدی ایالتی انتاریو – گروه دانشجویان بین المللی

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
برنامه نامزدی ایالتی انتاریو – گروه دانشجویان بین المللی

ایده اصلی پشت برنامه نامزدی ایالتی ساده است، برنامه نامزدی ایالتی سبب تسهیل فرایند مهاجرت و افراد غیرکانادایی و خانواده های آن ها (همسر/ شریک قانونی، و فرزندان) می گردد. این برنامه رسماً برنامه نامزدی مهاجر انتاریو (OINP) نامیده می شود، افرادی که در آن پذیرفته می شوند در واقع مهاجرت آن ها به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری برنامه نامزدی ایالتی تسریع می گردد.
فرصت های برنامه نامزدی ایالتی انتاریو (OOPNP) اولین مورد از این نوع در ایالت انتاریو می باشد. علاوه بر اینکه فرصت هایی را برای مهاجران واجدالشرایط فراهم می آورد، برنامه طوری طراحی گردیده است که سبب توسعه اقتصادی؛ اشتغال، و حفظ مشاغل می گردد. به طور طبیعی، این امر بسته گروه و یا نامزدی خاصی که تحت آن قرار می گیرند اتفاق می افتد. به عنوان مثال، گروه کارآفرین به جذب سرمایه گذاران جدید برای توسعه اقتصادی آینده کمک می کند. برنامه نامزدی ایالتی انتاریو همچنین از طریق کمک به جذب کارمندان واجدالشرایط توسط کارفرمایان (و حفظ آن ها) سبب پیشرفت اقتصاد می شود. این مورد به ویژه برای صنایع و نیروی کاری که بازار حاضر به آن نیاز دارد صدق می کند. در نهایت، برنامه نامزدی ایالتی انتاریو ۲۰۱۷ به منظور حمایت از اولویت های دولت، به ویژه از طریق مهاجرت نیرری کار متخصص به ویژه در بخش های مراقبت های بهداشتی و آموزش طراحی شده است. با ذکر این مطلب، برنامه نامزدی ایالتی انتاریو در درجه اول توسط کارفرمایان اداره می شود. این به این معنی است که شما به عنوان یک نامزد بالقوه، تنها در صورتی می توانید به برنامه درخواست دهید که کارفرمای شما از قبل مشخص شده باشد. موقعیت شغلی نیز باید اثبات گردد و کارفرما به یک بسته درخواست نامزدی را از سوی برنامه نامزدی ایالتی انتاریو نیاز دارد.
جریان های برنامه نامزدی ایالتی انتاریو ۲۰۱۷
۶ جریان برای افرادی که تمایل به رائه درخواست خو تحت آن ها دارند، در برنامه نامزدی انتاریو وجود دارد.
گروه های برنامه نامزدی انتاریو:
 • گروه عمومی
 • گروه دانشجویان بین المللی
 • گروه شرکت ها
 • گروه کارآفرین
 • گروه اولویت های سرمایه انسانی
 • گروه نیروی کار متخصص فرانسوی زبان
هر یک از گروه های برنامه نامزدی ایالتی انتاریو دارای شرایط خاص خود برای واجدالشرایط شدن افراد می باشد. علاوه بر این، هر گروه ممکن است دارای یک و یا چند زیر گروه باشد. جزئیات گروه دانشجویان بین المللی در زیر ارائه شده است. این اطلاعات به شما کمک می کند تا دریابید که آیا برنامه نامزدی ایالتی انتاریو برای شما مناسب است یا خیر.
گروه دانشجویان بین المللی
گروه دانشجویان بین المللی برنامه نامزدی مهاجر انتاریو برای دانشجویان بین المللی است که  در خارج تحصیل می کنند. این گروه دارای ۳ گروه اصلی می باشد. که شامل جریان دانشجویان بین المللی دارای پیشنهاد شغلی، جریان فارغ التحصیلان PhD، و جریان فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد بین المللی اولیه می باشد. این گروه برنامه نامزدی ایالتی به شدت در میان افرادی که اخیراً از دانشگاه وسترن انتاریو (UWO)، دانشگاه اتوا، دانشگاه تورنتو (UofT)، دانشگاه ریرسان، دانشگاه واترلو (UofW)، دانشگاه براک، دانشگاه مک مستر، دانشگاه ویلفرد لوریر (WLU)، دانشگاه گوئلف، دانشگاه کارلتون، دانشگاه کوئین، دانشگاه یورک، و دانشگاه ویندزور فارغ التحصیل شده اند محبوب می باشد.
جریان فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد بین المللی آزمایشی
جریان فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد بین المللی برنامه نامزدی ایالتی انتاریو تنها یک برنامه آزمایشی است. تنها تعداد حداکثری ۱۰۰۰ متقاضی پذیرفته خواهند شد. اگرچه دانشجویانی که تحت این زیر گروه درخواست خود را ارائه می نمایند نیازمند پیشنهاد شغلی نمی باشند، آن ها باید دارای شرایط زیر باشند.
شرایط مورد نیاز متقاضی:
 • تمایل به زندگی و کار در انتاریو
 • فارغ التحصیل شده از یک برنامه کارشناسی ارشد موجود در یم دانشگاه دولتی واجدالشرایط در انتاریو
 • یک سال تحصیلی تمام وقت باید تکمیل شده باشد.
 • متقاضی حداکثر باید ۲ سال پس از تکمیل دوره کارشناسی ارشد خود درخواست داده باشد. این می تواند در آخرین ترم تحصیلی نیز انجام پذیرد.
 • در حال حاضر باید به صورت قانونی در انتاریو اقامت داشته باشد. متقاضیان پناهندگی و پناهجویان واجدالشرایط نمی باشند.
 • مهارت بالا در زبان انگلیسی و یا فرانسه
 • حداقل مقدار پس انداز/ درآمد. که برای حمایت خود و وابستگان آن ها کافی باشد.
 • باید در طی دو سال گذشته حداقل برای یک سال در انتاریو اقامت داشته باشند.
 • نباید برنامه ای برای ادامه تحصیل در انتاریو به عنوان فعالیت اصلی خود داشته باشند. با این حال، در صورتی که ادامه تحصیل مرتبط با شغل فعلی آن ها در ایالت باشد کاملاً مجاز است.
جریان دانشجویان PhD بین المللی
همانند جریان دانشجویان کارشناسی ارشد بین المللی، دانشجویانی که برای جریان دانشجویان PhD بین المللی درخواست می دهند نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند. همچنین چند شرط برای این زیرگروه از برنامه نامزدی ایالتی انتاریو مورد نیاز می باشد.
شرایط مورد نیاز متقاضی:
 • از یک دوره PhD موجود یک دانشگاه دولتی واجدالشرایط در انتاریو فارغ التحصیل شده باشند و یا موفق به تکمیل تمامی مدارک مورد نیاز برای این برنامه شده باشند ( و در انتظار مدرک بوده باشند). و در نهایت، حداقل ۲ سال از تحصیل در دوره PhD را در یک دانشگاه دولتی واجدالشرایط در انتاریو به اتمام رسانیده باشند.
 • درخواست متقاضی نباید پیش از دو سال از زمان دریافت PhD ارسال شده باشد.
 • در صورتی که در کانادا سکونت می کند به صورت قانونی باشد.
جریان دانشجویان بین المللی دارای پیشنهاد شغلی
تحت برنامه نامزدی مهاجر انتاریو، چند شرط برای دانشجویان بین المللی دارای پیشنهاد شغلی تایید شده از سوی یک کارفرما در انتاریو مورد نیاز می باشد.
شرایط مورد نیاز متقاضیان:
 • حداقل نیمی از تحصیل در کانادا انجام گرفته باشد.
 • در حال حاضر از فارغ التحصیل شده و یا به زودی از یک کالج و یا دانشگاه دولتی در انتاریو فارغ التحصیل شوند.
 • باید برنامه دیپلم و یا مدرک ۲ ساله ( و یا بیشتر) را به صورت تمام وقت به اتمام رسانده باشند. و یا باید یک دوره مدرک و یا گواهی تحصیلات عالی یک ساله (و یا بیشتر) را به اتمام رسانده باشند. گزینه دوم نیازمند مدرکی است که از کانادا و یا خارج از کانادا دریافت شده باشد.
 • باید دارای پیشنهاد کار تمام وقت و دائم در زمینه یک شغل تخصصی (NOC سطح O, A, B) باشند. کارفرمای مورد نظر نیز باید درخواستی را به فرصت های انتاریو ارسال نماید. پیشنهاد باید تایید شود و تا زمانی که درخواست متقاضی تایید شود معتبر باقی بماند. (نیازی نیست که پیشنهاد کاری در زمینه مدرک و یا دیپلم دانشحو باشد).
 • زمان درخواست نباید بیش از دو سال از زمانی که دانشجو مدرک و یا دیپلم کانادایی را دریافت می نماید گذشته باشد. می توان این درخواست را در ترم آخر تحصیل دانشجو نیز ارسال نمود.
 • اقامت متقاضی باید در کانادا قانونی باشد. فرم “تایید مشترک” و فرم “موقعیت از پیش مشخص شده” نیز از سوی کارفرما مورد نیاز می باشد.
دسته بندی :کانادا

نظرات