تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت نیروهای متخصص فدرال کانادا | آشنایی با قوانین مهاجرت

۲۴ آبان ۱۳۹۴
مهاجرت نیروهای متخصص فدرال کانادا | آشنایی با قوانین مهاجرت

مهاجرت نیروهای متخصص فدرال

برنامه مهاجرت نیروهای متخصص فدرال کانادا از سال ۲۰۱۵ گزینش جدیدی به نام اکسپرس انتری را آغاز کرد. این برنامه مهاجرتی، دو مرحله داردکه در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد.


مرحله اول

متقاضیان پروفایلی برای خود ایجاد می کنند که شامل اطلاعات زیر است:

  1. مهارت ها
  2. سوابق کاری
  3. توانایی در زبان انگلیسی یا فرانسه
  4. سطح تحصیلات
  5. داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی
  6. انتخاب شدن از یک استان کانادا

نکته ای که باید به آن توجه شود، این است که متقاضیان به مشاغل خاصی محدود نمیشوند بنابر این اگر متقاضی معیار های اولیه را داشته باشد حتما انتخاب میشود. توجه کنید که زمانی که کاندید شوید به این معنا نیست که برای اقامت در کانادا هم بتوانید اقدام کنید.

متقاضیانی که پیشنهاد کار نداشته باشند باید در Employment and Social Development Canada’s (ESDC) Job Bank ثبت نام کنند تا با کارفرمایان در ارتباط باشند. انتخاب شدن از طرف یک استان یا پذیرفته شدن کار از سوی کارفرما در این برنامه اهمیت چندانی نداشته و فقط شما را نسبت به رقابت کنندگانتان جلو می اندازد.

 مرحله دوم

از کسانی که انتخاب شده اند و بالاترین توانایی را دارند بر اساس CRS، از آن ها دعوت می شود که برای اخذ اقامت در کانادا اقدام نمایند. اشخاصی که انتخاب می شوند فقط ۶۰ روز فرصت دارند تا مدارک خود را بفرستند. این سیستم امتیازبندیComprehensive Ranking System (CRS)، حداکثر ۱۲۰۰ امتیاز داشته و شامل فاکتورهایی چون موارد زیر می شود:

  1. داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما که ۶۰۰ امتیاز ارزش دارد.
  2. انتخاب شدن توسط یکی از استان های کانادا که ۶۰۰ امتیاز دارد.
  3. مواردی مانند سن و تحصیلات که متقاضی فقط از یکی از آن ها امتیاز میگیرد و ۶۰۰ امتیاز دارد.

این امتیازات بسته به مجرد یا متاهل بودن تفاوت دارد. متقاضیانی که کاندید شده اند اما دعوت به اخذ اقامت نشدند، به مدت یک سال پرونده شان دست اداره مهاجرت خواهد بود. چنانچه پس از یک سال هنوز از آن ها دعوت به عمل نیاید، آن ها باید دوباره درخواست ارسال کنند. نکته مثبتی که به همراه دارد این است که متقاضی می تواند در این زمان توانایی خود را در زبان بهبود ببخشد و در طی این ۱۲ ماه سوابق خود را بروز کند. استان هایی که در این برنامه هستند عبارت اند از: استان ساسکاچوان و استان نوا اسکوشیا. قبلا آنتاریو و آلبرتا هم بودند که حال دیگر به شرکت در این برنامه پایان داده اند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

 

دسته بندی :کانادا

نظرات