تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بررسی اجمالی از کانادا | نگاهی به گذشته کانادا

۱۱ آذر ۱۳۹۴
بررسی اجمالی از کانادا | نگاهی به گذشته کانادا

بررسی اجمالی از کانادا

در این مطلب بررسی اجمالی از کانادا در خصوص موقعیت جغرافیایی ، تاریخ ، دولت ، آب و هوا ، امنیت ، گردشگری و موقعیت بین المللی آن گفته خواهد شد.


تاریخچه و بررسی اجمالی از کانادا

بررسی اجمالی از کانادا : آثار بدست آمده از زندگی نخستین بومیان کانادایی که در بخشی از این کشور به مدت طولانی ساکن بودند و نیز بررسی های باستان شناسی در شمالی ترینبخش کشور، یوکان نشان می دهد که زندگی در آن به ۲۶۵۰۰ سال پیش در جنوبی ترین بخش به ۹۵۰۰ سال پیش برمی گردد. در سال۱۴۹۷ ، جان کابوتپس از رسیدن به سواحل نیوفوندلند، یک مستعمره بریتانیایی ایجاد کرد.

حدود ۴۰ سال بعد، ژاک کارتیه به دهانه رود سن لوران در نزدیکی شهر مونترال قدم گذاشته و مستعمره ای فرانسوی بنا نهاد. از آن پس، مهاجران بریتانیایی بیشتر در سواحل دریا و خلیج هادسن مستقر شدند، در حالی که فرانسویانبیشتر به سوی مناطق داخلی کانادا روان شدند. در سال ۱۷۸۳ ، بریتانیا کنترل بخش فرانسوی نشین کانادا (ایالت کبک کنونی) را نیز در اختیار گرفت.

قرارداد های کانادا

در سال ۱۷۸۳ با قرارداد پاریس مرز مشترک کانادا و آمریکا تعیین گردید که خط مرزی تعیین شده از آتلانتیک تا دریاچه چوب ها کشیده می شد .کنفرانس شارلوتتاون، کنفرانسی بود که در سپتامبر ۱۸۶۴ در شارلوت تاون (مرکز ایالت پرنس ادوارد آیلند) با شرکت نمایندگان ایالت های کانادا، پرنس ادوارد آیلند، نوااسکشا ونیوبرونزویک تشکیل گردید و اساس بوجود آمدن کانادا (به صورتی که اکنون وجود دارد) را بنیاد گذارد. هیات های نمایندگی شرکت کننده در کنفرانس موافقت کردند کهفدراسیونی از ایالت های کانادا و سواحل شرقی (نوااسکوشا، پرنس ادوارد آیلند و نیوفانلند) بهترین حالتی است که منافع همگی را تامین خواهد کرد.

بنابراین پس از دومین کنفرانس که در اکتبر ۱۸۶۴ در کبک برگزار کردند، برای کسب نتیجه قطعی و تعیین جزییات در سال ۱۸۶۶ در لندن گرد هم آمدند.
در این گردهمائی مقرر شد که کنترل مسائل دفاعی ، بازرگانی و سایر مواردی مربوط به منافع ملی، به عهده دولت فدرال باشد و دولت های ایالتی قدرت رسیدگی و کنترلمسائل و مطالب محلی خود نظیر راه ها ، آموزش و … را داشته باشند.

دولت انگلستان از این موافقت نامه استقبال کرد و در مارس ۱۸۶۷ قانونی جهت انجام این کار تصویب نمود که قانون شمال آمریکای شمالی نامیده شد. در اول جولای۱۸۶۷ چهار ایالت نووا اسکوشا، نیوبرانزویک ، انتاریو و کبک بر اساس توافق انجام شده در قانون مزبور، متحد شده و حکومت کانادا را تاسیس کردند و جان مک دونالد بعنوان اولین نخست وزیر انتخاب شد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا ،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات