تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

برترین جاذبه های دیدنی و نماهای وین، اتریش

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
برترین جاذبه های دیدنی و نماهای وین، اتریش

عظمت شاهنشاهی
شهرهای بسیار کمی هستند که به اندازه وین دارای عظمت شاهنشاهی باشندکه زمانی مرکز قدرت سلسله هابزبورگ بود.
همه جا نشانی از عظمت به چشم می خورد، از اسب های نر لیپیزانر (Lipizzaner) که حرکات موزون اسب ها را به نمایش می کشند تا نوای فرشته وار گروه کر پسران و کاخ های فاخر.
شهر موسیقی
وین یکی از موسیقایی ترین شهرهای جهان است. دلیل عمده آن، آهنگ سازان و موسیقی دان های برجسته بسیاری هستند که در این شهر به دنیا آمدند، زندگی و کار کردند. دیدار از پایتخت اتریش یعنی تجربه آثار موتزارت، هایدن، شوبرت، بتهوون، یوهان اشتراوس (هم پدر و هم پسر)، فرانتس لیست، یوهانس برامس، بروکنر و بسیاری دیگر در رویدادهایی مانند اشتات سوپر (Staatsoper) و موزیک ورین (Musikverein).
موسیقی باخ و هاندل کماکان در کلیساهای تاریخی شهر اجرا می شود. مجموعه آلات موسیقی باستان وین با دیداری از خانه موسیقی (Haus der Musik) به عمق بافت موسیقی و نحوه ایجاد آن نفوذ می کند.
رویدادهای موسیقی کلاسیک با کلوپ های اعلا و مکان های موسیقی زنده جاز و راک، غنی تر هم می شود.
زندگی مرفه
نمی شود شهری را سرزنده تر از وین تصور کرد.
مردم عادی در کافه های دنج می نشینند و مشکلات جهان را روش خود حل می کنند، کافه ها ماء الشعیر، نوشیدنی و غذاهای خوشمزه سرو می کنند؛ آشپزهای بااستعداد شهر را به سمت غذایی نو می برند و سیستم حمل و نقل کارآمد آن شما را در چشم به هم زدنی از رستورانی به یک نوشیدنی بعد از شام می برند. شهر امن است، کلی مسیر دوچرخه سواری دارد و حس ظنز خاص خودش را دارد.
شهر جدید قدیم
وین شهری است که طراحی های معماری پست مدرنی و معاصر در تضاد هم با یادبودها و تاریخ می جوشند. نمونه کامل آن، کارتیر موزه است که معماری تلفیقی آن در فضای عمومی در اطراف استبل های قدیمی اسب های هابزبورگ قرار گرفته است.
طراحی های قرن بیست و یکم مانند بار آمریکایی لوس (Loos American Bar) الهام بخش هستند و وین معاصر پیوسته طراحی های زیرساختی جدید و هیجان انگیزتری مانند بندرگاه قایق تفریحی شهر دوقلو (با رستوران، بار و کافه Motto am Fluss) و ایستگاه راه آهن هاپت بانهوف (Hauptbahnhof) دارد.

دسته بندی :اتریش

نظرات