تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

برترین جاذبه های توریستی اتریش

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
برترین جاذبه های توریستی اتریش

اتریش یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردگشری تعطیلات در اروپا، کل سال توریست ها را جذب خود می کند و زمستان ها به اندازه تابستان ها در مناطق زیبای کوهستانی اش، پذیرای جمعیت است. مسافران هم جذب زیبایی خیره کننده این ایالت های آلپی می شوند و هم جذب شهرهایی مثل وین، پایتخت تاریخی این کشور و سالزبورگ زیبا، محل تولد ولفگانگ آداموس موتزارت می شوند. اتریش که یکی از کوچک ترین کشورهای اروپایی است، سرزمین مناطق مرتفع و کوهستانی است و شرق آلپ، ۶۰ درصد قلمرو آن را به خود اختصاص داده است. رود دانوب از غرب تا شرق در بخش شمالی کشور به مسافت ۳۵۰ کیلومتر امتداد دارد و به جاذبه بیشتر آن می افزاید.
تور اتریش برای بازدید از بورگ هوخوشترویتز (Burg Hochosterwitz) قرون وسطایی
در سمت شرق سنت ویت (St. Veit) بر روی صخره ای که ۱۶۰ متر بر فراز دره افراشته شده است، برگ هوخشترویتز قرار گرفته است که مهم ترین قلعه قرون وسطایی اتریش می باشد. این قلعه پس از تاریخچه ای ناآرام-که اولین آن در ۸۶۰ پس از میلاد ذکر شده است-به تصرف خون هولرها (Khevenhüllers) درآمد و در سال ۱۵۷۰ با وجود حمله ترک ها، گسترش یافت. این قلعه که هرگز به دست دشمنی نیفتاد، از آن موقع در دست خاندان خون هولر ماند. مسیر شیب دار دسترسی به قلعه به نام بورگ وگ (Burgweg) از بین ۱۴ دروازه دفاعی پیچ و تاب می خورد و به محوطه زیبایی می رسد که می توانید در آن یک نمازخانه کوچک با نقاشی های در و دیوار متعلق به سال ۱۵۷۰ و یک کلیسا را در انتهای جنوب غربی قلعه با محرابی که عمر آن به سال ۱۷۲۹ می رسد ببینید.
تور اتریش برای بازدید از داخشتاین سالزکامرگوت (Dachstein Salzkammergut) و غار یخی غول پیکر
هالشتات (Hallstatt) بی شک یکی از دیدنی ترین شهرهای کوچک اتریش، مکانی عالی برای گشت و گذار در منطقه دیدنی داخشتاین سالزکارمرگوت (Dachstein Salzkammergut) است که جزو میراث جهانی یونسکو نیز محسوب می شود. پاداش شما هم فرصت گشت و گذار در غارهای داخشتاین، یکی از تاثیرگذارترین شبکه های غاری اروپا است که عمق آن در برخی از جاها به ۱۱۷۴ متر هم می رسد. نقاط برجسته آن شامل غار یخی غول پیکر با دمای زیر صفر در تابستان و غارهای غول آسایش با آبشارهای یخ زده فوق العاده اش؛ و غار ماموت (Mammoth) با تالارهای بزرگ لوله ای شکل است که یک رودخانه زیرزمینی باستانی این شکل را به آن داده است. روی زمین، بازدید کننده ها می توانند به سکوی مشاهده پنج انگشتی (۵ fingers) بروند که یک سازه فلزی خارق العاده آویزان بر پرتگاه ۴۰۰ متری با نمایی بی نظیر از آلپ مجاور است.
تور اتریش برای بازدید از کلیسای زائران در ماریا سال (Maria Saal)
کلیسای ماریا سالف جاخوش کرده بر تپه ای مرتفع بر فراز زول فلد (Zollfeld) یکی از مکان های برجسته زیارت مسیحیان در ایالت کارینثیا (Carinthia) در جنوب اتریش است.  همین جا در حوالی سال ۷۵۰ بعد از میلاد مسیح بود که اسقف مودستوس (Bishop Modestus) کلیسایی بنا کرد و منطقه اطراف را به مسیحیت گروانید. کلیسای دو برجی کنونی به سبک گوتیک در نیمه اول قرن پانزدهم بر روی شالوده یک کلیسای صدر بنا شد و طی دوران رنسانس و باروک، مدل آن تغییر کرد. نقاط قابل توجه آن شامل نمای غربی با برج دوقلو و سنگ مزارهای قدیمی هستند. نکته به ویژه جالب هم نوشته روی مزار قرن شانزدهمی کوتشاخ (Keutschach) است که تاج گذاری بانو (Our Lady) را نشان می دهد و همچنین سنگ قبر رومی که قدمت آن به حدود سال ۳۰۰ بعد از میلاد بر می گردد.
دسته بندی :اتریش

نظرات