تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بدون چشیدن این مزه ها آلاسکا را ترک نکنید…

۲۹ تیر ۱۳۹۵
بدون چشیدن این مزه ها آلاسکا را ترک نکنید…

غذاهای دریای که از آبهای محلی به دست می آیند مانند ماهی سالمون تازه، ماهی هالیبوت و خرچنگهای بزرگ در رویدادهای عظیم اطراف ایالت یافت می شوند. از اقامتگاه تاریخی کوه یخی  Taku  برای ضیافت شاه ماهی قزل آلای آلاسکا که در محیط بیرون با استفاده از خرده های چوب تاسکا کباب شده است ، دیدن کنید.

شما احتمالا شگفت زده می شوید از ……..

فرصت های عالی خرید، به خصوص در مراکز فیربنکس, (Fairbanks)  جونو  (Juneau) و کتچیکان (Ketchikan).

صحنه های مهیج

  • کوه عظیم مک کینلی در پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنالی
  • برگهای پاییزی رنگارنگ که به رنگهایی با سایه هایی طلایی، قرمز، قهوه ای و نارنجی تغییر می کنند.
  • آبهای بکر خلیج کوک
  • رنگین کمان رنگ و نورهای شمالی
  • صحنه های کارت پستالی از منطقه Inside Passage

موزه هایی که باید ببینید

موزه (Anchorage) در مرکز راسموسون با وجود مجموعه دائمی که ۱۰۰۰۰ سال از تاریخ آلاسکا را به تصویر کشیده ، بر فرهنگ ، هنر و دانش تمرکز دارد. زمین وسیعی با مساحت ۸۰۰۰۰ فوت مربع مجموعه ای از نمایشگاههای جدید، شامل مرکز مطالعات قطب شمال Smithsonian Smithsonian Arctic همرا با بیشتر از ۶۰۰ آثار باستانی بومی آلاسکا می باشد.

می خواهید تا دیروقت بیدار بمانید؟

رزورت چنا هات اسپرینگ، بیرون از فیربنکس، به خاطر اینکه یکی از بهترین مکانها برای دیدن نورهای شمالی از سپتامبر تا می می باشد ، مشهور است . همچنین شفق قطبی دارد که دیرهنگام در شب و صبح زود ، در شرایطی خاص باعث از خواب بیدار شدنتان می شود.

سفر جاده ای کلاسیک

  • بزرگراه الاسکا ، دورترین سفر جاده ایی را از آلبرتا یا بریتیش کلمبیای کانادا ، از طریق یوکان (Yukon) به کانادا، ممکن می سازد. جاده تاریخی که در طول جنگ جهانی دوم ساخته شد.
  • جنوب بزرگراه سوارد از انچورج تا مجامع بندری سوارد یا هامر (Homer) هیجان انگیزترین صحنه ها در ایالت و فرصت های فراوان برای دیدن حیات وحش را ایجاد می کند.

از دیدن مناطق زیر غفلت نکنید

هیچ جاده ای به طرف خلیج هالیبوت یا در آن وجود ندارد، این خلیج دهکده جالبی است که در ضلع شرقی خلیج کاچماک قرار گرفته است. اما این اجتماع سفر جانبی جالبی خواهد بود برای هرکسی که از میان خلیج هامر عبور می کند.

ساخته های ایالت آلاسکا

  • مزرعه ماسک اوکس یا گاو عنبر در پالمر یک سازمان غیر انتفاعی است که به توسعه و ارائه مشک گاو برای تولید درآمد بیشتر برای امرار معاش افراد بومی کانادا، اختصاص دارد. بازدیدکنندگان می توانند از حیوانات عصر یخبندان عکس گرفته و با آنها ارتباط برقرار کنندو نمایشگاه های آموزشی را ببینند. Quiviut، ماده نرم زیر پشم گاو عنبر، سالی یکبار در مزرعه ماسک اوکس جمع آوری شده و به تعاونی های بومی بافندگی آلاسکا تحویل داده می شود، که در آنجا برای تولید لباس و سایر کالاهایی که در ایالت قابل خریداری است، از آنها استفاده می شود.
  • همچنین شما می توانید برای مشاهده اینکه چاقوهای شرکت چگونه ساخته و بسته بندی می شوند، به کارخانه ULU در انچورج مراجعه کنید. در ماههای تابستان، یک سرویس تراموای رایگان از مرکز انچورج وجود دارد.

هیجان محیط باز و فضای آزاد

در فصل تابستان، ساعات طولانی روشن روز، زمان زیادی را برای فعالیت های تفریحی  مثل پیاده روی، دوچرخه سواری، قایق سواری ، دیدن مناظر زیبا و ماهیگیری، ایجاد می کند. خیلی از اجتماعات در ایالت انقلاب تابستانی ( یا طولانی ترین روز سال )  را همراه با جشنواره های جشن می گیرند، که در تاریخ ۲۱ جون روی می دهد. ماههای زمستان رویدادهایی مثل Fur rendezvous مسابقات قرمانی جهانی هنر کار با یخ و فرصت اسکی در مناطق طبیعی با هلیکوپتر، اسنوبرد، اسکی با کفش روی برف، اتوموبیل رانی در برف، یخ نوردی، سورتمه سواری با سگ و موارد دیگر را به همراه می آورد.

در اولین دیدار از آلاسکا…

یخچال های طبیعی را ببینید! با راه رفتن، گردش یا سورتمه سواری با سگ روی یک کوه یخی از نزدیک تجربه شخصی خود را داشته باشید و یا در آرامش  یک کشتی سفری کوچک یا بزرگ، پیدایش یخچالهای طبیعی را ببینید. همچنین، دیدن خرس ها را از دست ندهید. این مخلوقات باشکوه در زیستگاه طبیعی خود از طرق مختلف هوا، زمین، دریا و یا تورهای راه آهن، قابل مشاهده هستند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات