تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

با زیباترین جاذبه های سوئد آشنا شوید

۲۶ اسفند ۱۳۹۴
با زیباترین جاذبه های سوئد آشنا شوید

سوئد کشوری زیبا و توریست پذیر است که هر ساله پذیرای مهمانان زیادی از سرتاسر دنیا می باشد. اما این هجوم جمعیت باید دلیل خاصی داشته باشد و شاید بهترین دلیل برای رفتن به سوئد، دیدن جاذبه های وصف ناپذیر آن باشد. در پست های قبل راجع به موزه واسا، تور کشتی استروما و دیجر گاردن صحبت کردیم. در این پست نیز سعی داریم تا شما را با برخی دیگر از جاذبه های توریستی سوئد آشنا کنیم.

کانال گوتا The Gota Canal

کانال گوتا

این کانال به عنوان یکی از شاخص ترین وجه های مهندسی سوئد معرفی شده است. تاریخچه کانال به اوایل قرن نوزدهم بر می گردد و طول آن ۱۹۰ کیلومتر می باشد.این کانال در حال حاضر یکی از بهترین و مهمترین جاذبه های توریستی سوئد تلقی می شود و در واقع به عنوان یک دورنمای منحصر بفرد در قلب کشور سوئد به شمار می رود. به علاوه این که کانال گوتا با اتصال دو دریاچه و یک کانال ارتباط آبی، استکهلم که در شمالی ترین قسمت است را به گوتنبرگ در جنوبی ترین بخش سوئد وصل می کند. بهترین راه برای بازدید از این کانال زیبا، سفر در طول آن از طریق کشتی های تفریحی و یا اجار یک قایق می باشد.

پارک لیزبرگ تم Liseberg Theme Park

پارک لیزبرگ تم

پارک لیزبرگ در گوتنبرگ یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی سوئد در طی سال می باشد و هر ساله بیش از ۳ میلیون نفر برای بازدید به این پارک قدم می گذارند. این پارک طیف وسیعی از جاذبه ها را در خود جای داده است. از چرخ و فلک بچه ها و داستان های جن و پری گرفته تا انواع ماشین های اسباب بازی. همچنین در فصل تابستان اجرای زنده کنسرت ها و گروه های مختلفی هم در این پارک برگزار می شود که هم مورد علاقه ساکنان سوئدی و هم توریست های خارجی می باشد. در هنگام کریسمس نیز پارک میزبان یک فروشگاه عالی است و فضاهای بسیاری برای صرف غذا وجود دارد.

کاخ Drottningholm

کاخ Drottningholm

این کاخ که در سازمان یونسکو نیز ثبت شده است و در ۱۱ کیلومتری غرب استکهلم قرار دارد از قرن ۱۷ میلادی قدمت دارد. این کاخ در حال حاضر اقامتگاه رسمی خانواده سلطنتی سوئدی می باشد. زمانی که به بازدید از این کاخ زیبا می روید، حتما سری هم به عمارت کلاه فرنگی چینی بزنید که قدمت آن به اواخر ۱۷۰۰ بر می گردد.

پارک بین المللی آبیسکو Abisko National Park

پارک بین المللی آبیسکو

 در شهر لاپلند سوئد پارک بسیار زیبایی به نام آبیسکو وجود دارد که ۷۷ کیلومتر مربع وسعت دارد. این پاک به خاطر طبیعت تر و تازه و حیات وحش زیبایش شهرت دارد. این منطقه برای زمستان اسکاندیناویایی ها و تابستان های طولانی بسیار مناسب است. آبیسکو در ۱۰۰ کیلومتری شهر کیرونا قرار گرفته است و برای رفتن به این منطقه از استکهلم می توانید از هواپیما، اتوبوس، قطار و یا تاکسی استفاده کنید.

سوئد دارای جاذبه های دیدنی بسیار زیادی است که مسلما از نام بردن از همه آن ها در یک مقاله عاجز هستیم. بنابراین اگر تمایل به آشنایی با تک تک آن ها را دارید، با ما در پست های آتی ایران آنکارا همراه باشید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات