تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

باغ وحش ارمنستان

۱۶ بهمن ۱۳۹۴
باغ وحش ارمنستان

باغ وحش ارمنستان، واقع در مسیر پارک آبی شهر ایروان، از دیدنی های جالب ارمنستان به شمار می رود و بعد از استقلال ارمنستان از نو بازسازی شده و حیواناتی از قبیل فیل و شیر آفریقایی به این مجموعه اضافه شده است. دراین باغ وحش حیواناتی مانند پلنگ نیز نگهداری می شود. اگر دوستدار حیات وحش هستید بازدید از این باغ وحش برای شما جالب خواهد بود.

تاریخچه باغ وحش ایروان:

باغ وحش ارمنستان

بر اساس تصمیم رئیس شورای ارمنستان، باغ وحش ایروان در سال ۱۹۴۰ ساخته شد و در آن زمان فقط ۲۰ جانور در آن قرار داشت. و پس از جنگ جهانی دوم قرار شد که تعداد جانوران افزایش یابد به طوری که  در سال ۱۹۴۵ این باغ وحش پناهگاه ۲۷۰ جانور شد.

در حال حاضر این باغ وحش خانه ی ۲۷۴۹ جانور است که بیانگر ۲۰۰ دسته متفاوت می باشد. این جانوران از قفغاز جنوبی و خود ارمنستان آمده اند. علاقه مندان به باغ وحش می توانند جانورانی مانند:  خرس های قهوه ای، بز Bezoar، مارهای mouflon ارمنی، و کرکس­های سیاه و سفید را در این باغ وحش مشاهده کنند. همچنین اگر بیشتر در این باغ وحش گردش کنند قادر به بازدید از گونه های دیگر در باغ وحش از سراسر جهان شامل شیر، ببر، کفتار، و یک فیل آسیایی به نام Grantik که در این باغ وحش قرار دارند را مشاهده کنند. از آنجا که ارمنستان یک کانون تنوع زیست محیطی است بنیادی برای حفظ حیوانات و باغ وحش در ارمنستان به وجود آمده که مدیریت ۸۳۹ هکتار در نزدیکی منطقه خوسرو را برای حفاظت از حیوانات اختصاص داده است که در معرض خطر شکار غیر قانونی، ورود غیر قانونی، و چرای بیش از حد قرار گرفته است. باغ وحش ایروان با همکاری این بنیاد، تلاش می کنند تا سرزمینی برای توانبخشی حیوانات و معرفی گونه های بی خطر  و همچنین گونه های خطرناک در آنجا قرار دهند.

باغ وحش ارمنستان-۱

در سال ۲۰۱۲، باغ وحش با همکاری بنیاد محافظت از حیوانات، شهرداری ایروان، و باغ وحش ها Artis در آمستردام، یک مدرسه باغ وحش را افتتاح کرد. هدف اصلی آموزش اهمیت زندگی زیست محیطی ارمنستان و تنوع زیستی این کشور و در سراسر جهان به دانش آموزان می باشد از باغ وحش به عنوان کلاس درس تعاملی استفاده می شود. در سال ۲۰۱۱ مدیر این بنیاد، کنترل باغ وحش را که غیر قابل تحمل شده بود را در دست گرفت. این باغ وحش با ترکیب شدن با دیگر باغ وحش ها یک باغ وحش مدرن و استاندارد ۵۰ هکتاری را تشکیل داد. فاز اول این پروژه در می ۲۰۱۵ به پایان رسید و فاز دوم آن تا پایان ۲۰۱۷ ادامه خواهد داشت.

باغ وحش ارمنستان-۲

هر ساله تعداد بسیار زیادی از مسافران تور ارمنستان از همه جای جهان به برای بازدید از این باغ وحش معروف به ارمنستان سفر می کنند. همچنین هر ساله تعداد بی­شماری دانش آموز جهت آموزش در مدرسه این باغ وحش ثبت نام می کنند. از جشن هایی که در این باغ وحش انجام می شود می توان به جشن دهمین سالگرد فیل گرانت اشاره کرد.

دسته بندی :ارمنستان

نظرات