تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

باغ عباس‌آباد در پاییز دلنشین

۲۴ دی ۱۳۹۴
باغ عباس‌آباد در پاییز دلنشین

باغ عباس‌آباد در پاییز دلنشین در دل جنگل‌های دامنه شمالی البرز مکان بسیار زیبایی برای سفر است. این باغ تنها باغ غیرکویری ایران است که پادشاهان صفوی آن را ایجاد کرده‌اند.

سلامت ایران – لیلا مرگن: باغ عباس‌آباد تنها باغ غیرکویری ایران است که پادشاهان صفوی آن را در دل جنگل‌های دامنه شمالی البرز ایجاد کرده‌اند. این باغ مکانی آرام و جذاب برای گذراندن ساعت‌هایی از پاییز امسال به دور از دغدغه‌های زندگی روزمره شهری است.

آرامش پاییزی در باغ عباس‌آباد (ویدئو)

پاییز، فصل هزار رنگ است و باغ‌های دست‌ساز بشر اگرچه زیبایی‌های طبیعت بکر را ندارند، آرامش را به انسان هدیه می‌کنند. آرامشی که با دیدن زیبایی‌های طبیعت و در ورای رنگ‌های زیبای پاییزی در محیطی آرام و سرشار از زندگی به دست می‌آید.

آرامش پاییزی در باغ عباس‌آباد (ویدئو)

باغ عباس‌آباد و مسیر دسترسی به آن، مجموعه‌ای از زیبایی‌های طبیعی و مصنوعی را در خود جای داده است. این باغ در نزدیکی شهر بهشهر استان مازندران قرار گرفته و برای رسیدن به این مجموعه تاریخی که در فهرست آثار ملی هم ثبت شده و از دریاچه مصنوعی، دو برج آجری بلند، عمارت میان دریاچه و سازه‌های دیگر تشکیل شده، باید از تونلی سبز عبور کنید؛ تونلی که اغراق‌آمیز نخواهد بود اگر نامش را تونل آرامش بگذاریم. از ابتدای جاده بهشهر-گلوگاه در سمت راست وارد جاده عباس‌آباد می‌شوید. طول تونل سبز منتهی به این باغ، ساخته شاه عباس اول، حدود ۶ کیلومتر و مسیر آن کمی ‌پیچ و خم دارد.

آرامش پاییزی در باغ عباس‌آباد (ویدئو)

پس از عبور از روستای التپه، به این باغ زیبا می‌رسید. در این باغ زیبا همه چیز شما را به آرامش دعوت می‌کند، حتی اگر چشم‌هایتان را ببندید و خودتان را از تماشای زیبایی و آرامش باغ پاییزی محروم کنید. خاک جنگل، نم و خنکای صبحگاهی، شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. از سوی دیگر، هیاهوی پرندگانی که صبح زود، هنگام شروع یک روز دیگر، بالای شاخه درختان آغاز می‌شود، همراه با صدای نوک دارکوب‌های ساکن روی درختان مسن و مه صبحگاهی، از زیباترین صحنه‌ها و موسیقی‌هایی است که انسان می‎تواند در طول زندگی تجربه کند. باغ عباس‌آباد، تقریبا در ۶۰ کیلومتری شهر ساری واقع شده‌ است.

آرامش پاییزی در باغ عباس‌آباد (ویدئو)

مجموعه باغ عباس‌آباد، امروز یکی از جاذبه‌های گردشگری استان مازندران محسوب می‌شود و گردشگران زیادی به این مجموعه مراجعه می‌کنند، بنابراین اگر طالب آرامش هستید در روزهای میانی هفته به این باغ مراجعه کنید. در این مجموعه، امکانات رفاهی برای گردشگران شامل رستوران و سرویس بهداشتی وجود دارد اما در روزهای وسط هفته،‌از فعال بودن آن باید مطمئن شوید.

آرامش پاییزی در باغ عباس‌آباد (ویدئو)

باغ عباس‌آباد که در اطراف دریاچه‌ای مصنوعی به وسعت تقریبا ۱۰ هکتار و عمق ۱۰ متر واقع شده، فضایی آرام برای استراحت و لذت بردن از رنگ‌های درختان در فصل پاییز است. در وسط دریاچه مصنوعی هم چهارطاقی آجری قرار دارد که گفته می‌شود برای مقاوم‌سازی سد عباس‌آباد ساخته شده‌ است. اگر قصد عزیمت به عباس‌آباد را دارید و وسیله نقلیه ندارید، باید در بهشهر یک تاکسی دربست کرایه کنید. هزینه یک ساعت توقف در محل هم حدود ۲۰ هزار تومان است.

آرامش پاییزی در باغ عباس‌آباد (ویدئو)

دسته بندی :ایرانگردی,عمومی

نظرات