تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بازدید از جاذبه های طبیعی اتریش

۳۱ فروردین ۱۳۹۶
بازدید از جاذبه های طبیعی اتریش

اتریش کشوری است که تاریخ، مکان های زیبا، سنت و فعالیت هایی که مختص خودش است، کم ندارد. این کشور به همراه همسایه خود سوئیس، پایتخت وزرش های زمستانی اروپا است. اما اتریش برای توریست های تابستانی که می خواهند از شهرها و روستاهای تاریخی آن دیدن کنند و در چشم اندازهای باشکوه آلپ پیاده روی کنند هم همان قدر پرطرفدار است. برای این که کمک کرده باشیم راهنمای سفرتان باشیم، برخی از جاذبه های برتر گردشگری اتریش را به شما معرفی می کنیم که حتما سفرتان را خاص خواهد کرد.
غار آیزریزن ولت (Eisriesenwelt)
این غار را می شود شهربازی عاشقان طبیعت نامید. این غار که جایگاه چندین کیلومتر مسیر در غارهای خیره کننده است، مجموعه ای از غارهای یخی زیرزمینی دارد. بعد از این که ۷۰۰ پله بالا رفتید، آیس پالاست (Eispalast) جلو چشمتان ظاهر می شود. این قصر بی نظیر با یخ ساخته شده و وقتی به دیواره های آن نور می تابند، به زیبایی روشن می شود. نزدیک ترین شهر به آیزریزن ولت، ورفن (Werfen) است که مسافران می توانند در آن سوار اتوبوس گردشی شوند که به طور منظم از ایستگاه راه آهن شهر حرکت می کند.
شاف برگ (Schafberg)
در قلب کوه های سالزکامرگوت (Salzkammergut) قله ای به نام شاف برگ وجود دارد. این کوه بخشی از آلپ آهکی است و مناظر نفس گیری مشرف به دریاچه ولف گانگ سی (Wolfgangsee) دارد. چیزی که باعث شده شاف برگ مقصد برتر باشد، راه آهنی است که به آن جا کشیده شده است. این قطار که به شاف برگ بان معروف است، از شهر ولف گانگ می گذرد و تا قله کوه می رود. این قطار که در فیلم صدای موسیقی هم دیده می شود، جاذبه خیره کننده ای است که نباید از آن غافل شد.
زل آم سی (Zell am See)
بحث بر این است که یکی از زیباترین مقاصد در آلپ و روستاهای آن، زل آم سی است. زلر سی، دریاچه اطراف خروجی شهر، زلال و نمونه تصویری واقعی دریاچه آلپی است. قله های پوشیده از برف هوه تاورن (Hohe Tauern) در پس زمینه خودنمایی می کنند و تفریحات فضای باز مانند اسکی، ماهیگیری و دوچرخه سواری، موجود هستند. نقاط برجسته آن مانند قلعه قرن شانزدهمی روزنبرگ (Rosenberg) نگینی بر این مقصد خیره کننده هستند.
جاده آلپاین گلاسلاکنر (Grossglockner)
جاده آلپاین گلاسلاکنر یک جاده رویایی جهان بین است که شما را بالای مرکز گردشگری کایزر فرانتس یوسف هوه (Kaiser Franz Josefs Höhe) می برد. شما از آن جا دید بلامانعی به بلندترین کوه اتریش، یعنی گلاسلاکنر خواهید داشت. جاده آلپی گلاسلاکنر یک جاده عوارضی دار است اما منظره آلپی خیره کننده اش، ارزش آن هزینه را دارد. جاده معمولا از ابتدای ماه می تا انتهای ماه اکتبر باز است.
هالشتات (Hallstatt)
نقطه گردشگری عالی دیگر، هالشتات است که روستایی کوچک در منطقه سالزکامرگوت (Salzkammergut) می باشد و به تهیه نمک معروف است. چون نمک از مدت ها پیش به عنوان کالایی شناخته می شد که غذا را نگه می دارد و به آن طعم می دهد، این روستا تاریخچه طولانی ثروت و اعتبار دارد. ثروت حاصل از صنعت نمک، این روستا را به یک روستای شکوفای باروک تبدیل کرد. می توانید از دریاچه نمک در غار زیرزمینی هورنرورک (Hörnerwerk) دیدن کنید و مرد ما قبل تاریخ که در نمک ها سالم مانده است را ببینید.  قطعا باید هالشتات که یکی از بی نظیرترین مکان های اتریش است را ببینید.
دسته بندی :اتریش

نظرات