تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ایالت نیویورک

۲۲ آذر ۱۳۹۴
ایالت نیویورک

نیویورک با وسعت  ۷۸۹ کیلومتر مربع، پرجمعیت ترین شهر در ایالت نیویورک و امریکا است و یکی از مهمترین مراکز سیاسی و اقتصادی دنیا محسوب می شود.
این شهر با بیش از ۵۳ آسمانخراش، بیشترین تعداد آسمانخراش را در دنیا دارد و به خاطر ایجاد منظره بی نظیر و افقی زیبا بیشتر فیلم های هالیوود در این منطقه ساخته می شود. طولانی ترین خط متروی جهان نیز در این شهر قرار دارد. همچنین مجسمه معروف آزادی که یکی از بناهای معروف امریکا و هدیه کشور فرانسه محسوب می شود در نیویورک واقع شده است.
بازار بورس نیویورک هم که بزرگترین بازار بورس جهان می باشد در خیابان وال استریت واقع شده و به همین خاطر این شهر از نظر اقتصادی بسیار مورد توجه است.همچنین روزنامه معروف اقتصادی وال استریت نیز در همین خیابان چاپ می شود. از نظر سیاسی هم به خاطر وجود مرکز اصلی سازمان ملل متحد این شهر یکی از شهرهای مهم جهان محسوب می شود.
نیویورک ۵ منطقه اصلی دارد:
•    برانکس
•    بروکلین
•    منهتن
•    کوینز
•    استاتن آیلند
نیویورک شهر خواستگاه هنر، فرهنگ، مد و امور مالی است. وجود موزه های بزرگ و بی نظیری مثل موزه تاریخ طبیعی امریکا، موزه هنر مدرن، موزه گوگنهایم و موزه متروپولیتن که نظیرشان در دنیا بسیار کم است یکی دیگر از جذابیت های این شهر است.
پارک مرکزی نیویورک هم که جزو بزرگترین پارک های درون شهری جهان محسوب می شود محل برگزاری نمایش ها، مراسم ها و مسابقات بسیاری است که سالانه مردم بسیاری از آن بازدید می کنند. همین طور ساختمان داکوتا که دارای سابقه تاریخی و فرهنگی است نیز در کنار این پارک قرار دارد.
اگر قصد سفر به امریکا دارید نیویورک می تواند شهر مناسبی برای گشت و گذار باشد. شما می توانید ازدیدن موزه ها و مراکز تاریخی، قدم زدن در خیابان های شیک، کلوپ های شبانه، کنسرت ها و خوردن غذاهای مخصوص آن مثل پیتزای نیویورکی لذت ببرید و سفر خاطره انگیزی برای خود ایجاد کنید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات