تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

اکسپرس اینتری کانادا – سوالات متداول

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

جهت ارزیابی نامزدهای واجد الشرایط برای اکسپرس اینتری، برنامه نیازمند این است که نامزدها پروفایل آنلاینی را ایجاد نمایند که شامل تمامی اعتبارات آن ها باشد. به محض ایجاد یک پروفایل اکسپرس اینتری برای یک نامزد، او در برنامه قبول گردیده و پروفایل مهاجرت بالقوه در مجموعه شناور همراه با دیگر نامزدها، کارفرمایان بالقوه و برنامه های نامزدی ایالتی قرار خواهد گرفت و آن هنگام امکان مقایسه درخواست های مختلف وجود خواهد داشت. اگر یک کارفرمای بالقوه و یا یک برنامه نامزدی ایالتی کانادا نامزدی را از مجموعه شناور اکسپرس اینتری انتخاب نماید، آن فرد ۶۰۰ CRS برای نامزدی ایالتی و یا ۲۰۰ امتیاز را به دلیل واجد الشرایط شدن برای شغلی دریافت خواهد کرد. پس از آن انتخاب رسمی اکسپرس اینتری انجام خواهد شد که از نامزدهای رتبه بالا جهت ارائه درخواستشان جهت اقامت در کانادا دعوت (ITA) به عمل خواهد آمد.
به منظور شرکت در سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری کانادا، شما باید تمامی معیارهای اکسپرس اینتری را داشته باشید از جمله ملزومات یک یا چند مورد از برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا. اگر ملزومات اکسپرس اینتری را نداشته باشید، در سیستم حوصچه نامزدها قبول نخواهید شد.
چگونه انتخاب ایالتی را در اکسپرس اینتری تایید کنم؟
اگر یک منطقه ایالتی شما را تحت اکسپرس اینتری خود نامزد کرده است، شما باید این نامزدی را به حساب اکسپرس اینتری خود اضافه نمایید تا امتیاز اضافی مهاجرت به کانادا را دریافت نمایید. جهت انجام آن دستورالعمل زیر را دنبال نمایید:
  1. پروفایل اکسپرس اینتری خود را باز کنید.
  2. وارد قسمت “application details” شده و سپس وارد بخش ” nomination and selection ” شوید.
  3. که در آن از شما سوال می کند که آیا دارای نامزدی اکسپرس اینتری کانادا می باشید یا خیر، پاسخ خود را به “yes” تغییر دهید.
  4. از منو حرکت به سمت پایین استفاده کرده و ایالت و یا منطقه ای که شما را نامزد کرده انتخاب نمایید.
  5. پروفایل به روز شده خود را ارسال نمایید.
  6. مستقیما و خارج از اکسپرس اینتری با ایالت تماس گرفته و کد تایید جستجوی شغل و شماره پروفایل اکسپرس اینتری را برای آن ها ارسال نمایید.
  7. پس از آن ایالت از این اطلاعات استفاده می کند تا برنامه نامزدی ایالتی کانادا شما، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را تایید نماید. به محش تایید شما یک پیغام MyCIC در رابطه با نامزدی خود دریافت می کنید.
  8. در قسمت فوقانی بر روی “accept” کلیک کرده و بلافاصله ۶۰۰ امتیاز اکسپرس اینتری به امتیاز مهاجرت CRS شما اضافه خواهد شد.
زمانی که شما کاندیدایی خود در برنامه نامزدی ایالتی کانادا را پذیرفتید، یک نامه تایید به فرمت PDF در حساب MyCIC خود دریافت خواهید کرد. یک نسخه از گواهی نامزدی نیز به شما ایمیل خواهد شد.
آیا یک ابراز تمایل (NOI) به معنای نامزدی می باشد؟
دریافت ابراز تمایل (NOI) از سوی یک ایالت به معنای دریافت نامزدی ایالتی نمی باشد. اگر شما ابراز تمایلی را از سوی یک برنامه نامزدی ایالتی بریتیش کلمبیا کانادا دریافت نموده اید، و تمایل دارید که توسط آن ها نامزد شوید، باید به جریان اکسپرس اینتری ایالت درخواست دهید.
آیا شخصی می تواند نامزدی را از سوی چندین ایالت کانادا پذیرش نماید؟
در اکسپرس اینتری، یک مهاجره بالقوه تنها می تواند یک نامزدی را از یک برنامه نامزدی ایالتی دریافت نماید. اگر شما یک برنامه نامزدی ایالتی بریتیش کلمبیا را در اکسپرس اینتری دریافت نموده اید، و تمایل دارید که نامزدی را از سوی ایالت دیگری دریافت نمایید، باید ابتدا بر روی نامزدی اولیه گزینه “not accept”  را انتخاب نمایید.
دسته بندی :کانادا