تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

انواع بورسیه در دانشگاه آمریکا | برای آینده ای بهتر بیشتر بدانید

۱۶ آبان ۱۳۹۴
انواع بورسیه در دانشگاه  آمریکا | برای آینده ای بهتر بیشتر بدانید

انواع بورسیه در دانشگاه آمریکا

در آمریکا هزینه تحصیل به ویژه برای دانشجویان خارجی بسیار بالاست. با وجود این شرایط،دانشجویان سعی می کنند که از انواع بورسیه در دانشگاه آمریکا استفاده کنند. بورسیه از سه طریق صورت می گیرد .برای کسب اطلاعات در خصوص انواع بورسیه در دانشگاه آمریکا بیشتر با ما باشید.


 Fellowships and Scholarships  یا بورس های تحصیلی

انواع بورسیه در دانشگاه آمریکا معمولا از سوی دانشکده ها یا شرکت ها و موسسات خارج از دانشگاه برای تشویق دانشجویان مستعد و در تعداد محدودی در اختیار آنها قرار می دهند. از خصایص اصلی بورس ها این است که بر خلاف کمک هزینه در قبال گرفتن آن لازم نیست کار بکنید. معمولاً برای کسب fellowship نمره GRE و معدل دوران لیسانس و فوق لیسانس (GPA) و توصیه نامه های اساتید بسیار مهم است.

بررسی این امر توسط اداره ی تحصیلات تکمیلی دانشگاه صورت می گیرد و دریافت آن بسیار رقابتی است. مدارک و شرایط لازمی که برای کسب چنین موقعیتی معمولا در وبسایت های دانشگاه های مورد نظر می توان پیدا کرد.

Teaching Assistantship

در این شرایط شما را به عنوان یک TA برای همکاری با یک استاد در تدریس یک دوره ی خاص انتخاب می کنند. در ضمن وظیفه ی افراد TA از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که به صورت عمومی شامل نمره دادن، کمک به دانشجویان و اداره ی جلسات هفتگی می باشد. سمت شما به عنوان دستیار تدریس بستگی به نظر استادی دارد که قرار است با او همکاری کنید. بعضی از اساتید امکان دارد که از شما بخواهند به مدت ۴۰ ساعت در هفته با آنان همکاری کنید و تعدادی دیگر از اساتید نیز امکان دارد تنها از شما بخواهند که اوراق امتحانی را تصحیح کنید.

کسب موقعیت TA به تسلط دانشجو به زبان انگلیسی و توانایی تدریس هم بستگی دارد. بدست آوردن این موقعیت به ویژه برای افرادی که قصد آشنایی با فرهنگ و زبان آمریکایی را دارند و به ویژه برای افرادی که می خواهند در آینده همین شغل تدریس در دانشگاه را ادامه دهند بسیار مفید است. معمولاً در بسیاری از دانشگاه های مختلف آمریکا کلاس ها و یا دوره هایی برای دانشجویان خارجی متقاضی TA برگزار می کنند. داشتن یک تدریس موفق در کلاس های درس آمریکا به حد زیادی به مدیریت آن فرد در کلاس مرربوط می شود.

Research Assistantship

معمولا اساتید از طریق پروژه های تحقیقاتی در موارد بسیاری بودجه ای بدست می آورند که قسمتی از این بودجه را در اختیار دانشجویان فوق لیسانس یا دکترا بعنوان RA قرار می دهند. اساس کسب RA به نوع پروژه تحقیقاتی و تخصص استاد مورد نظر مربوط می شود، پس با توجه به این مسئله بهترین کار برای اطلاع از این موقعیت ها، بهتر است که با استاد مربوطه تماس مستقیم داشته باشید.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

 

دسته بندی :آمریکا

نظرات

houman

TA یا RA به تنهایی نمیتونن کفاف هزینه های زندگی رو بدن؟

ساغر حسین خانی

سلام دوست عزیز
بستگی به نوع TA یا RA داره بعضی موارد شما برای TA (یا RA) شدن باید پول هم پرداخت کنید