تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

اقتصاد و اشتغال در نیوبرانزویک

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
اقتصاد و اشتغال در نیوبرانزویک

نیوبرانزویک ثروت منابع طبیعی زیادی دارد که به‌طور سنتی محور اقتصاد آن را شکل داده است. به دلیل داشتن مناطق جنگلی وسیع، محصولات چوبی به یکی از محصولات صادراتی این استان تبدیل‌شده‌اند. امروزه نیوبرانزویک یک اقتصاد پیشرفته مبتنی بر خدمات دارد که صنایع مالی و بیمه در این مسیر پیشتاز هستند. دولت کانادا در زمینه ترغیب این صنایع پیشرفته در نیوبرانزویک سرمایه‌گذاری فراوانی کرده است تا با بیکاری در زمینه ماهی گیری و کشاورزی مقابله کند که خود این صنایع نیز اهمیت زیادی در این استان دارند. بسیاری از شرکت‌ها تصمیم گرفته‌اند به دلیل در دسترس بودن نیروی کار دوزبانه در نیوبرانزویک مراکز پاسخگویی تلفنی خدمات مشتری و پشتیبانی فنی خود را در این استان قرار دهند. فناوری اطلاعات نیز یکی از صنایع در حال رشد استان بوده که مزایای سرمایه‌گذاری فراوانی برای آن داشته است.
بخش تولید نیز یکی از کارفرمایان اصلی استان است که در سال‌های اخیر در حال رشد بوده است. در شهر سنت جان صنایع سنگین زیادی را می‌توان یافت. صنایع تولیدی پیشتاز این شهر مواد غذایی و نوشیدنی و به دنبال آن پالپ و مبلمان، پردازش فلز و تجهیزات حمل‌ونقل هستند. استان نیوبرانزویک صنعت گردشگری در حال رشدی دارد زیرا مردم برای لذت بردن از زیبایی‌های طبیعی به آنجا سفر می‌کنند. گردشگری در دهه‌های اخیر یکی از منابع اصلی ایجاد شغل در این استان بوده است.
اشتغال در نیوبرانزویک
برای این‌که بتوانید در نیوبرانزویک به‌طور قانونی کارکنید، باید برای دریافت شماره بیمه اجتماعی (SIN) که یک شماره ثبت ۹ رقمی است و تمامی کارکنان قانونی برای کار در همه جای کانادا به آن نیاز خواهند داشت، ثبت‌نام کنید.
برای یافتن اطلاعات لازم در مورد نحوه به دست آوردن SIN به وب‌سایت www.servicecanada.gc.ca مراجعه کنید.
علاوه بر این، می‌توانید برای یافتن اطلاعات لازم در مورد دریافت شماره SIN با شماره ۱-۸۰۰-۰-CANADA (6232 – ۶۲۲ – ۸۰۰ – ۱) تماس بگیرید.
پس از دریافت شماره SIN بهتر است مدارک خود را برای بررسی تحویل دهید. با انجام این کار کارفرمایان کانادایی می‌توانند با شایستگی‌ها و تجربه‌های شما در مقایسه با استانداردهای کانادایی آشنا شوند. مرکز اسناد بین‌المللی کانادا به آدرس وب‌سایت www.cicic.ca می‌تواند خدمات خود را برایتان فراهم کند.
اگر یک تاجر هستید، برای تجارت در نیوبرانزویک باید صلاحیتتان تأیید شود. برای گرفتن مجوز تجارت از تماس با Red Seal یک سازمان ارائه مجوز تجارت در سرتاسر کشور به آدرس اینترنتی www.red-seal.ca شروع کنید.
در هر جا که لازم بود، برای حرفه خود در سازمان تنظیم مقررات استانی مناسب ثبت‌نام کنید. این سازمان‌ها را می‌توانید در دفتر تلفن محلی خود یا با جستجو در اینترنت پیدا کنید.
مهارت‌های زبانی
برای این‌که بتوانید استخدام پذیری خود را بهبود دهید، باید به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط باشید. این مورد می‌تواند در ثبت‌نام در کلاس‌های آموزش زبان برای بهبود مهارت‌های زبانی انگلیسی یا فرانسه به شما کمک کند. در بسیاری از مراکز اجتماعی و مؤسسه‌های آموزشی کلاس‌های آموزش زبان برگزار می‌شوند. در پایین فهرستی از سازمان‌های خدمات مهاجران را آورده‌ایم که می‌توانید به آن مراجعه کنید، در بسیاری از این سازمان‌ها زبان انگلیسی و یا فرانسوی آموزش داده می‌شود.
توجه: بااینکه کانادا یک کشور دوزبانه (انگلیسی و فرانسوی) است، نیوبرانزویک تنها استان دوزبانه قانونی است؛ یعنی، در مدارس، خانواده‌ها و محیط‌های کاری هردو زبان انگلیسی و فرانسوی در یک مبنای روزانه صحبت می‌شوند، درحالی‌که در سایر استان‌ها یکی از آن‌ها بیش از دیگری صحبت می‌شود؛ بنابراین، بهتر است که تازه‌واردان به نیوبرانزویک بر هر دو زبان مسلط باشند.
رزومه شما
پیش از جستجوی شغل در کانادا، مطمئن شوید که رزومه شغلی‌تان به‌روز شده است و رزومه و کاور لتر خود را ازنظر اشتباه‌های املایی و دستور زبان بررسی کرده‌اید. بسیاری از سازمان‌های مهاجرتی خدمات نوشتن رزومه و کاور لتر ارائه می‌دهند تا در این زمینه به شما کمک کنند. به راهنمای زیر مراجعه کنید.
جستجوی شغل
برای جستجوی آگهی‌های شغلی و یافتن شغل در کانادا چندین موتور جستجوی محبوب آنلاین وجود دارند. محبوب‌ترین آن‌ها Craigslist،Monster و بانک شغل دولت کانادا هستند.
استان نیوبرانزویک نیز منابع شغلی آنلاین باورنکردنی در آدرس ارائه می‌دهد که در آن می‌توانید آگهی‌های شغلی را بیابید، با کارفرمایان تماس بگیرید و درباره زندگی و کار در این استان اطلاعاتی را به دست آورید.
توجه: یافتن شغل کمی زمان‌بر است، بنابراین، باید بتوانید در مدت جستجوی شغل خودتان را ازنظر مالی پشتیبانی کنید.
نکته: آیا یافتن شغل در کانادا برایتان مشکل است؟ با انجام کارهای داوطلبانه تجربه کاری کسب کنید! انجام کارهای داوطلبانه یکی از بهترین راه‌ها برای شرکت در امور اجتماعی و کسب تجربه کاری در سازمان‌های کانادایی است. موقعیت‌های کار داوطلبانه را می‌توانید با مراجعه به اکثر مراکز اجتماعی یا روزنامه‌های محلی بیابید.
دسته بندی :کانادا

نظرات