تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

افتتاح حساب بانکی در کانادا – سوالات متداول

۱۳ دی ۱۳۹۵
افتتاح حساب بانکی در کانادا – سوالات متداول

اگر من تازه به کانادا رفته باشم چه می شود؟
پول شما تا چه میزان امنیت دارد؟
شرکت بیمه سپرده کانادا (CDIC) پول‌هایی را که در بانک‌ها نگهداری می شوند بیمه می کند. برای انوع حساب‌های تعریف شده مؤسسه‌های ثبت شده، بیمه تا میزان ۱۰۰،۰۰۰ دلار پیشنهاد شده است. حساب‌های عمومی همه منظوره نیز محافظت می شوند، اما منابع مالی که فقط برای سرمایه گذاری‌های خطرناک و با هدف به دست آوردن سود نگه داری شده اند – برای مثال سهام – بیمه نمی شوند.
پنج بانک بزرگ با تازه واردان به کانادا همدلی می‌کنند.
طرح «تازه واردان CIBC به کانادا» به افرادی که می خواهند به طور دائم در کانادا بمانند حساب‌های جاری رایگانی را به مدت یک سال ارائه می دهد تا ساکنان تازه وارد در کانادا ثابت شوند.
بانک مونترال به ساکنان دائمی که هنوز در کانادا نیستند کمک می کند تا یک حساب جاری کانادایی باز کنند. این کار را می توانید با ملاقات بانکدار یا وکیل تان و تهیه پیش نویس نامه‌های Direction و گواهی‌های هویتی انجام دهید.
سپس این اسناد به نزدیکترین شعبه بانک مونترال ارسال می شوند که به شما اجازه می دهند با این که هنوز در خارج کانادا زندگی می کنید حساب کانادایی جدیدتان را باز کنید.
چه جای دیگری را می توانم بررسی کنم؟
سوپرمارکت‌ها و بقالی‌های کانادا هم گزینه‌های بانکداری را ارائه می دهند.
رایج ترین گزینه، «حساب بانکی بدون هزینه» است که President’s Choice Financial از طریق بانک تجاری کانادا امپریال آن را ارائه می دهد.
این محصول یک کارت وفاداری برای کالاهای دارای نشان « President’s Choice » در سوپرمارکت‌هاست.
در این حساب به ازای هر دلار هزینه ۵ امتیاز جمع آوری می کنید و در آینده می توانید از این امتیازها برای خرید از شرکت‌های فرعی لابلو کامپنیز استفاده کنید.
همان طور که از نامش پیداست، «حساب بانکی بدون هزینه» President’s Choice Financial  بدون هزینه است و به صورت نامحدود می توانید از این حساب جاری استفاده کنید.
چگونه می توانم در بانک‌های کانادا حسابی باز کنم؟
حساب بانکی جدید را می توانید به صورت تلفنی، اینترنتی یا با مراجعه حضوری افتتاح کنید.
به طور معمول، آخرین گزینه ساده ترین آنهاست، زیرا پیش از افتتاح حساب جدید به مدرکی برای اثبات هویت نیاز دارید.
تمامی حساب‌هایی که از طریق تلفن یا اینترنت افتتاح شده اند، تا زمانی که مدرکی معتبر برای اثبات هویت خود به مدیر حساب نشان دهید به صورت «در حال بررسی» باقی می مانند.
روش‌های اثبات هویت در هر بانک با بانک دیگر متفاوتند، اما تمامی آنها کارت‌های شناسایی دولتی مانند گواهی تولد یا گذرنامه را می پذیرند.
باز کردن یک حساب بانکی نیازمند احراز هویت و موافقت با انجام یک گواهی اعتباری است. در تمامی حساب‌های جدید باید نام کامل مشتری، آدرس پستی و یک شماره تلفن وارد شوند. به هرحال، در حال حاضر(۲۰۱۲) برای بازکردن حساب بانکی به نسخه چاپی آدرس و اطلاعات تماس نیاز نیست.
پول من در کانادا تا چه میزان امنیت دارد؟
براساس اعلام مجله جهانی اقتصاد، کانادا یکی از امن ترین بانکداری های جهان را دارد.
در سال ۲۰۱۲ رویال بانک کانادا در رتبه ۱۰ امن ترین بانک‌های جهان قرار گرفت و پس از آن بانک تورنتو – دومینیون در رتبه ۱۱، اسکوشیا بانک در رتبه ۱۴، بانک مونترال در رتبه ۲۳ و بانک تجاری امپریال کانادا در رتبه ۲۴ قرار گرفتند.
شرکت بیمه سپرده کانادا (CDIC)پولهایی را که در بانک‌های کانادا نگهداری می شوند، بیمه کرده است.
برای انوع حساب‌های تعریف شده مؤسسه‌های ثبت شده بیمه تا میزان ۱۰۰،۰۰۰ دلار ارائه می شود.
حساب‌های عمومی همه منظوره نیز محافظت می شوند، اما منابع مالی که فقط برای سرمایه گذاری‌های خطرناک و با هدف به دست آوردن سود نگه داری شده اند – برای مثال سهام – بیمه نمی شوند.
در صورت ورشکستگی بانک ملی، CDIC مبالغی را برای مشتریان فراهم خواهد کرد. البته این اتفاقات نادرند و آخرین مورد مربوط به مشتریان شرکت وام امن خانه در سال ۱۹۹۶ می شود.
 این‌ها برای من چه معنایی دارند؟
در کانادا برنامه‌های بانکداری فراوانی وجود دارند که از میان آنها می توانید موارد مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
برای افرادی که در جستجوی بانکداری ارزان هستند، سرویس «حساب بانکی بدون هزینه» که President’s Choice  آن را ارئه می دهد گزینه مناسبی برای شروع در حین اقامت در کانادا باشد.
به هرحال، با انتخاب بانک مونترال و بازکردن حساب از کشور خود می توانید استرس مربوط به آن را کاهش دهید.
صرف نظر از گزینه انتخاب شده، ساکنان کانادا انتظارات منطقی دارند که پولشان ایمن و در کنترل کامل خودشان باشد.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات