تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

استقرار و اقامت در کانادا – بریتیش کلمبیا

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

اطلاعات عمومی درباره بریتیش کلمبیا
وب‌سایت رسمی مهاجرت استانی: www.welcomebc.ca/Immigrate
وب‌سایت رسمی شهر ونکوور: www.vancouver.ca
وب‌سایت رسمی شهر ویکتوریا: www.victoria.ca
برای گرفتن نقشه رایگان شهر به یکی از دفاتر گردشگری محلی بروید:
ونکوور: مرکز اطلاعات گردشگری ونکوور
V6C 3L6 کانادا
بریتیش کلمبیا، ونکوور
خیابان بورارد، پلاک ۲۰۰، پلازا لول
تلفن: ۶۰۴٫۶۸۳٫۲۰۰۰
فکس: ۶۰۴٫۶۸۲٫۶۸۳۹
ویکتوریا: مرکز بازدیدکنندگان
V8W 1T3 کانادا
BC، ویکتوریا
خیابان وارف، پلاک ۸۱۲
تلفن: ۳۸۸۳ – ۶۶۳ – ۸۰۰ – ۱
فکس: ۲۰۳۳ – ۹۵۳ – ۲۵۰
بهداشت و درمان در بریتیش کلمبیا
به‌محض ورود به بریتیش کلمبیا باید در طرح خدمات پزشکی بریتیش کلمبیا (MSP) ثبت‌نام کنید تا بتوانید از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کنید. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید:
ونکوور: ۷۱۵۱ – ۶۸۳ – ۶۰۴
ویکتوریا: ۷۱۷۱ – ۳۸۶ – ۲۵۰ یا ۸۴۰۶ – ۳۸۲ – ۲۵۰
سایر قسمت‌های بریتیش کلمبیا: ۷۱۰۰ – ۶۶۳ – ۸۰۰ -۱
شما بلافاصله تحت پوشش MSP نخواهید رفت. به‌طورمعمول پس از ثبت‌نام سه ماه طول می‌کشد تا پوشش خدمات بهداشتی و درمانی شروع شود. در این فاصله می‌توانید از بیمه بهداشت و درمان موقت استفاده کنید. این بیمه موقت را می‌توانید از طریق یک شرکت بیمه خصوصی به دست آورید. با جستجو در دفتر تلفن خود می‌توانید محل یکی از شرکت‌های بیمه فراوان در منطقه خود را بیابید.
با شروع شدن MSP یک کارت بیمه (CareCard) به شما داده خواهد شد. هرگاه که به مطب پزشک یا بیمارستان می‌روید، باید این کارت را همراه داشته باشید.
توجه: MSP هزینه ماهانه دارد.
امور مالی در بریتیش کلمبیا
به‌محض ورود به بریتیش کلمبیا باید در یکی از بانک‌ها یا مؤسسه‌های مالی محلی حساب باز کنید.
معامله‌ها به‌طورمعمول به‌صورت نقدی یا با کارت‌های بدهی یا اعتباری انجام می‌شوند. چک‌ها و یا حواله‌ها کمتر استفاده می‌شوند اما در برخی مواقع ممکن است به آن‌ها نیاز پیدا کنید.
توجه: اگر درآمدتان کم است یا فرزندان ۱۸ ساله یا کمتر دارید، ممکن است مزایا یا پاداش‌های مالیاتی دولت بریتیش کلمبیا به شما تعلق گیرد. برای اطلاعات بیشتر با شماره ۱۱۹۳ – ۳۸۷ – ۸۰۰ – ۱ تماس بگیرید.
تحصیلات در بریتیش کلمبیا
فرزندان کمتر از ۱۶ سال خود را باید در مدارس بریتیش کلمبیا ثبت‌نام کنید. به‌طورکلی تحصیل در بریتیش کلمبیا برای تمامی بچه‌های کمتر از ۱۶ سال در سن ۴ یا ۵ سالگی شروع می‌شود. اکثر بچه‌ها تا پایان دبیرستان یعنی به‌طورکلی تا سن ۱۸ سالگی در مدرسه می‌مانند.
به‌طورکلی سیستم آموزش عمومی در کانادا به سه قسمت تقسیم می‌شود: ابتدایی، متوسطه و پس از متوسطه (برای مثال، کالج یا دانشگاه). در برخی از مناطق یا مدارس خصوصی سطوح نمره به شکل‌های متفاوتی سازمان‌دهی می‌شوند، هرچند استانداردهای آموزشی را دولت استانی تنظیم می‌کند. سال تحصیلی برای تمامی سطوح آموزشی در ماه سپتامبر شروع می‌شود و برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه تا ژوئن و برای دانشجویان کالج و دانشگاه تا آوریل ادامه دارد. تعطیلات استاندارد تعطیلات کریسمس و سال جدید در ماه‌های دسامبر و ژانویه و تعطیلات بهاری در ماه مارس یا آوریل هستند. علاوه بر این، دانش آموزان مجازند از تعطیلات مذهبی خود استفاده کنند. برای یافتن اطلاعات مربوط به ثبت‌نام می‌توانید با هیئت‌مدیره مدرسه محلی در نزدیکی منزل خود تماس بگیرید.
هیئت‌مدیره مدرسه ونکوور، وب‌سایت: www.vsb.bc.ca، تلفن: ۵۰۰۰ – ۷۱۳ (۶۰۴)
هیئت‌مدیره مدرسه منطقه ویکتوریای بزرگ، وب‌سایت: www.sd61.bc.ca، تلفن: ۲۵۰٫۴۷۵٫۳۲۱۲
برای افرادی که زبان اولشان فرانسوی است، آموزشگاه‌های عمومی زبان فرانسه در آنجا وجود دارند.
برای اطلاعات کامل در مورد آموزش پس از متوسطه به Study in Canada Guide مراجعه کنید.
گرفتن گواهینامه رانندگی در بریتیش کلمبیا
اگر قصد اجاره کردن یا خرید خودرو دارید، باید گواهینامه رانندگی رسمی بریتیش کلمبیا داشته باشید.
روند گرفتن گواهینامه بسته به نوع تجربه رانندگی (در صورت وجود) که شما در گذشته در بریتیش کلمبیا داشته‌اید متفاوت است. شرکت بیمه بریتیش کلمبیا (ICBC) تمامی بیمه‌ها و گواهینامه‌ها را مدیریت می‌کند. برای یافتن اطلاعات کامل به وب‌سایت آن‌ها به آدرس www.icbc.com مراجعه کنید.
توجه: تمامی خودروها و راننده‌ها باید بیمه داشته باشند. برای آن‌که پیش از رانندگی به‌درستی بیمه شوید، با یک کارگزار بیمه محلی تماس بگیرید.
آب‌وهوای بریتیش کلمبیا
اکثر مناطق بریتیش کلمبیا تابستان بسیار گرمی دارد که دمای هوا در آن ممکن است به بیش از ۳۰ درجه سلسیوس برسد. ونکوور و ویکتوریا به دلیل داشتن آب‌وهوای معتدل مقاصد محبوب کانادایی‌ها و تازه‌واردان هستند. برخلاف اکثر بخش‌های کانادا در این شهرها برف بسیار کمی در فصل زمستان می‌بارد. به‌هرحال، فصل زمستان تقریباً در تمامی قسمت‌های بریتیش کلمبیا بسیار سرد است که دمای هوا در آن ممکن است به کمتر از ۲۰- و گاهی اوقات حتی به ۳۰- درجه سلسیوس برسد.
دسته بندی :کانادا