تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آیا آنها که سفر میروند بیشتر عمر می کنند؟

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
آیا آنها که سفر میروند بیشتر عمر می کنند؟

اگر نیاز به توجیح بیشتری برای سفر کردن دارید باید بدانید که سفر نه تنها برای روح شما خوب است بلکه برای جسم و مغز شما نیز مناسب است. مطالعه ای که توسط هیئت جهانی در مورد سالخورده گی توسط مرکز ترنس آمریکا برای مطالعات بازنشستگی و انجمن سفر آمریکا انجام گرفته است نشان میدهد که سفر کردن به جلوگیری از افسردگی، بیماری های زوال عقل و آلزایمر مخصوصا در مورد بازنشستگان کمک می کند. همچنین به جلوگیری از بیماری های قلبی و حمله های قلبی نیز کمک می کند.
سفر کردن شما را سالم تر و شادتر می کند
محققان دریافتند که خانم هایی که حداقل دوبار در سال به سفر می روند خطر حمله و بیماری قلبی کمتری نسبت به خانم هایی دارند که سفر نمی روند. اما سفر برای آقایان نیز خوب است! مطالعه همچنین نشان می دهد که آقایانی که حداقل یکبار در سال به سفر نمی روند ۲۰% خطر بالاتر مرگ و ۳۰% خطر بالاتر مرگ در اثر بیماری قلبی را دارند.
مسافرت همچنین شما را شادتر می کند! یافته ها نشان می دهد که ۸۸% افرادی که سفر می کنند احساس راحتی و آرامش بیشتری در مورد زندگی خود در مقایسه با ۷۵% افرادی که مسافرت نمی کنند دارند.
مسافرت به دلایل بسیار بر روی ما تاثیر مثبت می گذارد
مطالعه مشابهی که در استرالیا انجام گرفته نیز نشان داده است که سفر چیزهای مختلفی برای ما به ارمغان می آورد که تمامی آنها تاثیرات مثبتی بر جنبه های مختلف زندگی ما دارند. حتی رویا و برنامه ریزی برای سفر به ما امید به آینده می دهد و به نوبه خود یک حالت نیروبخش غیرارادی است.
سفر سبک زندگی سالم را ترویج می دهد
هنگامیکه در تعطیلات هستید ممکن است به مکانی سفر کنید که افراد در آن سبک زندگی سالمتری دارند یا ممکن است  که در گردش خود پیاده روی زیادی داشته باشد. تمامی اینها تاثیرات مثبتی بر سلامت جسمی شما دارند از آنجائیکه رژیم و سطح فعالیت شما به طور مستقیم با سلامت شما ارتباط دارد.
در دفترچه خاطرات سفر خود یادداشت کنید که چه چیزهای محلی خورده اید و برخی از آنها برای اضافه شدن به برنامه روزمره شما مناسب اند. قبل از آنکه به سفر بروید شروع به تمرین فعالیت های فیزیکی گردش خود مانند پیاده روی روزانه کنید. سبک زندگی سالم نباید تنها با شروع سفر شما آغاز و اتمام سفر شما پایان یابد.
سفر کردن تمرین خوبی برای مغز است
سفر کردن همچنین کمک می کند تا حافظه قوی تر شود به این دلیل که می تواند در زمانی که شما به دنبال پیدا کردن مسیری از روی نقشه یا ارتباط برقرار کردن با شخصی که به زبان دیگری صحبت می کند هستید برای مغز شما چالش ایجاد کند. حتی زمانیکه فقط در مکان جدیدی هستید تحریک های مغز به شیوه های مختلف به افزایش تمرکز حافظه و ذهن شما کمک می کند.
سفر کردن به شما کمک می کند احساس مهم بودن کنید
گردشگری داوطلبانه این روزها بازار داغی دارد زیرا احساس خیلی خوبی را القا می کند. نه تنها شما مسافرت می کنید و مناظر مختلف را می بینید بلکه همچنین با کمک به افرادی که نیاز به کمک دارند احساس هدف داشتن و مهم بودن می کنید.
همانطور که معلوم است سفر کردن بخشی از سبک زندگی سالم است که به بهبود مدت زمان و کیفیت زندگی کمک می کند و تحقیقات نیز این را ثابت کرده است.
دسته بندی :عمومی,گردشگری

نظرات