تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آشنایی با دیدنی های معروف اتریش

۵ خرداد ۱۳۹۶
آشنایی با دیدنی های معروف اتریش

خیابان گرابن (Graben)
نام محلی: گرابن
مکان: وین، اتریش
عمر منطقه خرید مشهور وین به دوران امپراتوری روم و زمانی برمی گردد که یک خندق از شهر محافظت می کرد. در قرن ۱۲، منطقه مسکونی شد و گرابن خیابان شد. بعدها به خیابان پر از مغازه تبدیل شد و تا قرن ۱۸، منطقه مد بود. امروزه محل پیاده روی است و یکی از پرطرفدارترین بلوارهای وین به شمار می آید (و هنوز هم رابطه اش با مد و فروشگاه های برند را حفظ کرده است). اگر هنگام کریسمس به وین رفتید، حتما در گرابن قدمی بزنید و از آن همه تزئین کریسمس لذت ببرید. حین پیاده روی، یادتان نرود به ستون و فواره معروف پلاگ نگاهی کنید. چند ساختمان جالب هم هست که بد نیست نگاهی به آن ها بیندازید (مثل آنکرهاوس (Ankerhaus) اوتو واگنر، پلایس بارتولوتی-پارتن فلد (Palais Bartolotti-Partenfeld) یا گرابن هوف).
مرکز آرس الکترونیکا (Ars Electronica)
نام محلی: آرس الکترونیکا سنتر
مکان: لینز، اتریش
این مرکز، مرکز هنرهای الکترونیکی است که توسط آرس الکترونیکا واقع در لینز اتریش در گوشه شمالی دانوب، روبروی شورای شهر لینز اداره می شود. این محل در سمت راست نیلونگن بروک (Nibelungenbrücke) قرار دارد.
صومعه مفاهیم بی نقص
نام محلی: ماریندوم (Mariendom)
مکان: لینز، اتریش
صومعه جدید که به آن صومعه مفاهیم بی نقص هم می گویند، یک صومعه کاتولیک رومی واقع در لینز اتریش است.
زادگاه موتزارت اتریش
نام محلی: موتزارتس گبورت هاوس (Mozarts Geburtshaus)
مکان: سالزبورگ، اتریش
در معروف ترین خیابان سالزبورگ، شاید زادگاه موتزارت باشد که برجسته ترین ساختمان حوالی خود است. موتزارت که در ۲۷ ژانویه ۱۷۵۶ به دنیا آمد، یکی از برجسته ترین آهنگ سازان جهان است. موزه طی جنگ جهانی دوم ویران شد اما مانند شکوه سابقش بازسازی و در سال ۱۹۹۶ دوباره افتتاح شد. هزاران نفر پیوسته از این خانه دیدن می کنند. در این خانه، زندگی نامه اعضای خانواده، و نگاهی به زندگی موتزارت-دوستانش، نحوه بزرگ شدنش و چیزهای دیگر-ارائه می شود. این موزه حاوی اسناد، عکس ها، اولین ویولن او و برخی آثار هنری ابتدایی اش هستند. این موزه بیشتر برای کسانی است که به زندگی او از منظر آکادمیک علاقمند هستند. دمای موزه گاهی بسیار زیاد است پس موقع رفتن، آماده باشید. فاصله این موزه از ایستگاه اتوبوس رات هاوس (خط۲۷۰)، دو دقیقه پیاده است.
دسته بندی :اتریش

نظرات