تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آشنایی با جاذیه های توریستی استرالیا

۶ خرداد ۱۳۹۶
آشنایی با جاذیه های توریستی استرالیا

کوبر پدی (Coober Pedy) تنها شهر زیرزمینی جهان که می توانید در اتاق های حجره معدنی آن بخوابید و غافل نشوید. رد سنتر پر از فرهنگ بومی است و انسان را به یاد فلینت استونز (Flintstones) می اندازد. می توانید یاد بگیرید چه طور بومرنگ پرتاب کنید، سوار بالن هوای گرم شوید و در چشمه آلیس، دیجریدو ساز بومی استرالیا) بنوازید.
 موزه پزشکان پروازی (Flying Doctors Museum) یا مرکز خزندگان را ببینید تا درباره مارها و مارمولک های استرالیا بیشتر بیاموزید. شگفتی بعدی، اولورو یا صخره های آیرز است که برای بومیان مقدس است و می توانید شش ساعته با خمدرو یا با یک پرواز کوتاه به آن برسید. بحث های زیادی بر سر بالارفتن یا نرفتن از صخره وجود دارد اما قدم زند در اطراف غارهای دفن و نقاشی های باستانی پایین آن، جایگزین بهتری است. یادتان نرود که به کینگز کنیون هم بروید (محل فیلم برداری پریسیلا: ملکه صحرا) و حتما به اولگاس (Olgas) سر بزنید.
از طریق لیچ فیلد (Lichfield) یا پارک ملی کاکادو، جایی که می توانید کروکدیل و باتلاق ببینید یا در تنگه کاترین دوچرخه کرایه کنید و تا چشمه رکاب بزنید به داروین بروید. اگر به قلمرو شمالی می روید، ارزش دارید یک تور ضد پشه بخرید و به این اقلیم استوایی هم سربزنید. نهر تننت هم جای کوچک دنج و قدیمی است و نصف جمعیتش بومی هستند. اگر با عجایب مشکلی ندارید، می توانید در دویلز ماربلز (Devil’s Marbles) توقف کنید که مکانی مهم از Dreamtime است و یا برای دیدن یک شهر واقعی دارای تب طلا به کالگورلی (Kalgoorlie) بروید.
می توانید از کنار صخره های ناهموار سرخ منطقه کیمبرلی (Kimberley) و بعد در سمت غرب به بروم (Broome) بروید که به صنعت جواهر سازی معروف است و بعد با یک خودرو دومحور به گستره شمالی ساحل کیبل (Cable) بروید. بسیاری از مردم از این منطقه دیدن نمی کنند اما اگر زمان دارید، توصیه می کنیم از آن دیدن کنید.
استرالیا جایی است که در آن می توانید زیر ستاره ها بخوابید و یک کریسمس گرم تابستانی را تجربه کنید. اگر می خواهید تعطیلات کریسمس را در استرالیا سپری کنید، شاید خوش شانس باشید و ببینید بابانوئل با جت اسکی در بندر سیدنی حرکت می کند. جای دیگری مثل آن پیدا نمی کنید.
در فصل مرطوب مراقب عروس دریایی باشید (دسامبر تا فوریه). اگر قصد غواصی دارید، لباس ضد نیش هم موجود است.
دسته بندی :استرالیا

نظرات