تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آشنایی با جاذبه های توریستی و طبیعی اتریش

۳ خرداد ۱۳۹۶
آشنایی با جاذبه های توریستی و طبیعی اتریش

دریاچه تفرجگاه برگنز (Promenade Bregenz)
نام محلی: See promenade Bregenz
مکان: برگنز، اتریش
در کنار ساحل دریاچه قدم بزنید و از نماهای دیدنی لذت ببرید. این محل پر از درخت، رستوران، کافه و مجسمه است. به صحنه نمایش شناور آن دقت کنید.
دژ سالزبورگ
نام محلی: فشتونگ هوخن سالزبورگ (Festung Hohensalzburg)
مکان: سالزبورگ، اتریش
دژ سالزبورگ که به زبان محلی یعنی «دژ ارتفاعات سالزبورگ» بر فراز تپه ای به ارتفاع بیش از ۵۰۰ متر قرار دارد. کار ساخت و ساز این دژ در قرن ۱۱ میلادی آغاز شد اما چهره امروزی اش را مدیون عملیات گسترش است که در قرن ۱۷ آخرین باروها به آن اضافه شد. این برج و باروها و بسیاری از افزوده های دیگر به نقشه اصلی دژ هستند که باعث شده به یکی از بزرگ ترین دژهای اروپا تبدیل شود و بیش از ۲۵۰ مترمربع مساحت داشته باشد. این دژ که وظیفه اصلی اش کمک به کنترل زمین های مجاور و محافظت از آنان در برابر مهاجمان بود، در عمر دراز خود، زندان زندانیان سیاسی، سربازخانه و پایگاه نظامی و دیده وری هم به حساب می آمد و در قرن ۲۰ بود که به زندان تبدیل شد. وقتی به این دژ می روید، یادتان باشد که کل سالزبورگ، مختص پیادگان است و اگر با خودرو می آیید، باید در محل پارک مخصوص خارج شهر پارک شود. بعد می توانید یا با پای پیاده و اگر از صخره ها هراس ندارید با تله کابین قلعه به آن جا برسید.
شهر قدیم اینسبروک
نام محلی: آلدشتات اینسبروک
مکان: اینسبروک، اتریش
اینسبروک مرکز ایالت تیرول در غرب اتریش است. موقعیت آن در دره این (Inn) در تقاطعش با دره ویپ (Wipp) است که دسترسی به گذرگاه برنر (Brenner) در ۳۰ کیلومتری جنوب را فراهم می کند. اینسبروک در میانه راه مونیخ در آلمان و ورونای ایتالیا قرار دارد. این مکان دره وسیع بین کوه های بلند با نام زنجیره شمالی در آلپ کاروندل (Karwendel) به سمت شمال و پاشرکوفل (Patscherkofel) و سرلز (Serles) در سمت جنوب قرار دارد. اینسبروک یک مرکز شناخته شده بین المللی ورزش های زمستانی است و در سال های ۱۹۶۴ و ۱۹۷۶ میزبان بازی های المپیک زمستانی و در سال های ۱۹۸۴ و ۱۹۸۸ میزبان بازی های پارالمپیک زمستانی بود. اینسبروک میزبان اولین المپیک زمستانی جوانان در سال ۲۰۱۲ نیز بود. ترجمه نام آن هم می شود «پل این».
شهر قدیم سالزبورگ
نام محلی: آلدشتاد سالزبورگ
مکان: سالزبورگ، اتریش
شهر قدیم سالزبورگ واقع در مجاورت رود سالزاخ (Salzach) یادمان زنده شکوه قرون وسطای شهر است و قدیمی ترین بخش شهر هنوز هم پابرجاست. این جا از سال ۱۹۹۷ جزو میراث جهانی یونسکو هم هست. شاید از این بابت که به دیدن دژ باشکوه سالزبورگ نروید احساس بدی کنید ولی یادتان نرود کل چیزهای دیدنی در شهر قدیم، همین نیست. این محل که نام محلی آن آلدشتات است، حال و هوای خاصی دارد که در آن می شود خیابان های سنگ فرش و خانه های قدیمی بنا شده به سبک معماری باروک و مغازه های دنج و کوچک یافت. طبق روال عرفی اتریش، مغازه ها و بسیاری دیگر از جاذبه های سالزبورگ روزهای یکشنبه و تعطیلات، بسته هستند. اما می شود بعضی مغازه های سوغاتی فروشی و کلیساها و موزه ها را باز دید. اگر با خودرو می آیید، پارکینگ های در فاصله پنج دقیقه ای از شهر قدیم هست.
دسته بندی :اتریش

نظرات