تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آزمون زبان مهاجرت به کانادا – سوالات متداول

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
آزمون زبان مهاجرت به کانادا – سوالات متداول

شرایط برنامه زبانی نیروی متخصص فدرال چیست؟
شما باید مهارت های زبانی خود را به وسیله یک آزمون زبان شخص ثالث توسط یک آژانس تعیین شده توسط مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) اثبات نمایید.
زمانی که پروفایل ورود اکسپرس خود را تکمیل می کنید، باید تمامی اطلاعات مربوط به آزمون زبان گرفته شده به زبان انگلیسی و/ یا فرانسه را برای زبان رسمی اول و دوم خود تکمیل نمایید.
شما همچنین باید حداقل امتیاز مورد نیاز جهت واجد الشرایط شدن برای برنامه را به دست آورید.
نتایج آزمون زبان شما باید در تمام طول مدت فرآیند درخواست، معتبر باشد ( متعلق به حداکثر ۲ سال پیش باشد). اگر منقضی شود، شما باید مجدداً آزمون داده و نتایج معتبر را برای کانادا ارسال نمایید در غیر این صورت درخواست شما به دلیل ناقص بودن رد خواهد شد.
 ملزومات زبانی برای برنامه مهارتهای فنی و حرفه ای فدرال  چیست؟
شما باید حداقل امتیاز مورد نیاز را بدست آورده تا برای برنامه واجدالشرایط شوید.
شما باید حداقل سطح زیر را داشته باشید:
 • CLB 5 (در انگلیسی) و NCLC 5 (در فرانسه) برای صحبت کردن و گوش دادن
 • CLB 4 (در انگلیسی) و NCLC 4 (در فرانسه) برای خواندن و نوشتن
شما باید مهارت های زبانی خود را به وسیله یک آزمون زبان شخص ثالث توسط یک آژانس تعیین شده توسط مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) اثبات نمایید.
زمانی که پروفایل ورود اکسپرس خود را تکمیل می کنید، باید تمامی اطلاعات مربوط به آزمون زبان گرفته شده به زبان انگلیسی و/ یا فرانسه را برای زبان رسمی اول و دوم خود تکمیل نمایید.
اگر از شما جهت ارائه درخواست دعوت گردد، نباید از روزی که شما درخواست خود برای اقامت دائم را ثبت می کنید از نتایج آزمون شما بیش از ۲ سال گذشته باشد.
این قانون برای تمامی متقاضیانی است که تمایل دارند در برنامه شغلی متخصص فدرال در نظر گرفته شوند.
ملزومات زبانی برای نامزدهای ایالتی چه چیزهایی می باشد؟
اگر شما تحت برنامه معرفی ایالتی یک شغل نیمه تخصصی و یا با تخصص کم را درخواست نمایید، ایالت پیش  از اینکه شما را معرفی کند نیازمند یک آزمون زبان شخص ثالث می باشد. این آزمون نشان دهنده این است که آیا مهارت زبانی شما دارای حداقل استاندارد لازم برای هر یک از ۴ گروه زیر می باشد یا خیر؟
 • گوش دادن
 • صحبت کردن
 • خواندن
 • نوشتن
جهت واجد الشرایط شدن برای یکی از برنامه های نیروی متخصص تحت اکسپرس اینتری:
 • برنامه نیروهای متخصص فدرال
 • سطح تجربه کانادایی
 • و یا برنامه شغلی متخصص فدرال
زمانی که پروفایل ورود اکسپرس خود را ایجاد می کنید، باید تمامی اطلاعات مرتبط با آزمون زبان  که برای اولین زبان خود انجام داده و در صورت نیاز، اطلاعات آزمون زبان رسمی دوم خود را نیز تکمیل نمایید.
باید یک کپی از نتایج آزمون خود را در زمان درخواست اقامت دائم ارائه نمایید. اگر سازمان شهروندی و و مهاجرت کانادا (CIC) از شما در خواست کپی از نتایج آزمونتان را نمایند و شما به آن ها ارائه ننمایید، درخواست شما ناقص تلقی شده و به شما بازگردانده خواهد شد.
آزمون باید یک آزمون شخص ثالث باشد که توسط  یک سازمان مورد تایید CIC گرفته شده است.
شما باید وب سایت ایالتی را که می خواهید شما را نامزد کند چک کرده تا بفهمید که آیا باید آزمون بدهید یا خیر.
ملزومات زبانی برای مهاجرت تحت برنامه افراد خود اشتغال چه چیزهایی می باشد؟
اگر شما به عنوان یک فرد خود اشتغال در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۱ و یا پس از آن درخواستی را ارائه کنید باید نتایج ازمون زبان انگلیسی و یا فرانسه خود را همراه با درخواستتان ارسال نمایید.
این نتایج باید متعلق به یک آزمون زبانی شخص ثالث گرفته شده توسط یک سازمان مورد تایید CIC باشد.
این قانون برای تمامی متقاضیان خود اشتغالی که می خواهند برای مهارت های زبانی خود امتیازی را دریافت نمایند می باشد.
برای اکسپرس اینتری به کدام آزمون زبان نیاز دارم؟
پیش از اینکه پروفایل اکسپرس اینتری خود را تکمیل نمایید، باید یک آزمون زبان را بگذرانید. این آزمون نشان دهنده این است که آیا مهارت زبانی شما دارای حداقل استاندارد لازم برای هر یک از ۴ گروه زیر می باشد یا خیر؟
 • گوش دادن
 • صحبت کردن
 • خواندن
 • نوشتن
باید در زمان تکمیل پروفایل اکسپرس اینتری خود نتایج آزمون را ارائه نمایید.
باید جهت واجد الشرایط شدن برای یکی از برنامه های زیر آزمون زبانی را بگذرانید:
 • برنامه نیروهای متخصص فدرال
 • سطح تجربه کانادایی
 • و یا برنامه شغلی متخصص فدرال
 استاندارهای زبانی که شما باید آن ها را داشته باشید به برنامه ای که برای آن درخواست می دهید بستگی دارد.
دولت کانادا آزمون زبان را برای شما فراهم نخواهد کرد. شما باید توسط یک سازمان ” شخص ثالث” مورد تایید کانادا مورد سنجش قرار بگیرید.
جهت آزمون در هر یک از سازمان های مورد تایید نیاز به هماهنگی خواهید داشت. همچنین باید هزینه نگارش آزمون را پرداخت نمایید.
آیا متقاضیان مهاجرت نیروی متخصص فدرال معاف از آزمون زبان اجباری می باشند؟
خیر. هیچ استثنایی برای این قانون وجود ندارد. هر یک از برنامه های تحت ورودی اکسپرس نیازمند نتایج آزمون زبان شخص ثالث می باشند. شما باید نتایج آزمون (های) زبانتان را در پروفایل اکسپرس اینتری خود قرار دهید. کانادا تمایل دارد که تمامی متقاضیان را با استانداردهای یکسان، بی توجه به زبان یا مبدا و ملیت یا قومیت آن ها بسنجد. حتی متقاضی یک کشور انگلیسی زبان، که انگلیسی زبان اول او می باشد، باید که در آزمون شرکت کند. به صورت مشابه، فردی که از یک کشور فرانسوی زبان می باشد، که فرانسوی زبان اول او است نیز باید در آزمون شرکت کند.
چگونه آموزش شخص ثالث می تواند در فرآنید مهاجرت به من کمک کند؟
ابتدا، بدون توجه به اینکه آیا مهارت های زبانی شما واجدالشرایط مهاجرت به کانادا تحت این برنامه می باشد یا خیر پیش خواهید افتاد. دوم اینکه، یک ارزیابی واقع بینانه از مهارت زبانی خود کسب خواهید کرد. آزمون همچنین مواردی که باید بهبود ببخشید را نیز مشخص می کند.
آزمون زبانی شخص ثالث، کارآمد ترین راه برای ارزیابی مهارت های زبانی می باشد. این امر به شهروندی و مهاجرت کانادا کمک می کند تا درخواست ها را سریع تر پردازش نمایند.
همچنین، بسیاری از صنایع نیازمند آزمون زبان می باشند. شرکت در آزمون شما را یک گام به پیدا کردن شغل در کانادا نزدیک تر می کند.
چه زمانی می توانم در یک آزمون شخص ثالث برای درخواست مهاجرتم شرکت کنم؟
در داخل کانادا:
برنامه شاخص تسلط زبان انگلیسی کانادایی –Canadian English Language Proficiency Index Program – (آزمون عمومی) می تواند از طریق شرکت های آزمون پاراگون انجام شود.
سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی – International English Language Testing System-(آزمون عمومی) می تواند به وسیله ESOL دانشگاه کمبریج ، IDP استرالیا و شورای بریتانیا انجام شود.
آزمون ارزیابی فرانسه –Test d’évaluation du français       – (تنها برای فرانسه) می تواند توسط اتاق بازرگانی و صنعت پاریس انجام گردد.
در خارج از کانادا:
سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی –International English Language Testing System– (آزمون عمومی) می تواند به وسیله ESOL دانشگاه کمبریج ، IDP استرالیا و شورای بریتانیا انجام شود.
آزمون ارزیابی فرانسه –Test d’évaluation du français-(تنها برای فرانسه) می تواند توسط اتاق بازرگانی و صنعت پاریس انجام گردد.
برای مشاهده زمان و مکان آزمون های سازمان های ارزیابی زبان مورد تایید، به وب سایت مربوطه مراجعه نمایید.
دسته بندی :کانادا

نظرات